Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 października. Imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
08/10/2018 - 17:05

To jest hit: do kąpieliska na stawach wskoczymy wprost z rowerów [WIDEO]

Kładka na Popradzie w ramach trasy rowerowej EuroVelo ma połączyć dwa Sącze, Stary i Nowy. Ale na tym nie koniec dobrych wiadomości – z kładki dojedziemy wprost na starosądeckie kąpielisko i dalej aż na most św. Kingi.

Budowa kładki na Popradzie już jest na finiszu. Trwa montaż barierek i prace wykończeniowe, które już śmiało można nazwać kosmetycznymi. – Jest duża szansa, że będziemy mogli z niej korzystać jeszcze tej jesieni – mówi burmistrz Jacek Lelek odpowiadając na spekulacje tych, którzy już zacierają ręce, że będą mogli z tego połączenia korzystać nie tylko w ramach rekreacji, ale również jeździć tędy do pracy uciekając kolejno od korków na Węgierskiej, na rondzie Jana Pawła II w Starym Sączu i na światłach obok Urzędu Gminy w Chełmcu i cenami paliw.

Zobacz też: Ten mega parking odkorkuje ulicę Węgierską? [WIDEO]

Jest jeszcze jedna rzecz, która na pewno ucieszy wszystkich mieszkańców regionu. Gmina w ramach osobnej inwestycji już przygotowuje się, by spiąć zjazd z kładki z trasą rowerową, która pociągnięta zostanie wprost na starosądeckie stawy, do enklawy Bobrowisko a dalej w stronę mostu św. Kingi i Gołkowic.

Już jest przygotowany specjalny rozjazd. A co z widocznym na zdjęciu asfaltowym dywanikiem skierowanym w stronę brzegów rzeki? To ukłon w stronę tych wszystkich, którzy będą chcieli złapać oddech nad Popradem. Na tę chwilę nie ma jednak żadnych perspektyw, że powstanie tu jakiś specjalny przystanek z dodatkową infrastrukturą.

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)