Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 15 stycznia. Imieniny: Arnolda, Dory, Pawła
16/09/2020 - 06:30

Jesteście wspaniali! Dzięki wam marzenie pana Mariana Zająca spełni się [FILM]

Remont domu pana Mariana Zająca idzie pełną parą. Już wkrótce będzie mógł korzystać z łazienki, której do tej pory nie miał, a z kranu po raz pierwszy popłynie ciepła woda. To wszystko dzięki wam. Po raz kolejny pokazaliście, że można na was liczyć. Dziękujemy!

Minęło już półtora roku od dnia, kiedy po raz pierwszy odwiedziliśmy pana Mariana Zająca, który jest mieszkańcem Lipnicy Wielkiej. To, co wtedy zobaczyliśmy zszokowało nas. Nie spodziewaliśmy się, że w tych czasach można jeszcze żyć w tak kiepskich warunkach. Bez chwili zastanowienia pośpieszyliśmy schorowanemu mężczyźnie z pomocą.

Zobacz też Pan Marian nie ma w domu łazienki i ciepłej wody. Wspólnie odmieńmy jego los

Wspólnie z wolontariuszami Szlachetnej Paczki, założyliśmy mu konto na zrzutce, na której zbieraliśmy pieniądze na remont jego domu, który się rozpadał. Chcieliśmy wyremontować kuchnię, która służy mu również jako sypialnia oraz wybudować łazienkę, której nigdy nie miał. Na ten cel potrzebne było około 30 tysięcy złotych. Nie spodziewaliśmy się, że tak szybko uda nam się wspólnymi siłami uzbierać potrzebną kwotę. Nasi czytelnicy jak zwykle nie zawiedli.

Z pomocą panu Marianowi pośpieszył również znany dominikanin ojciec Adam Szustak, który na swoim kanale na Youtubie zaapelował o pomoc dla schorowanego mieszkańca Lipnicy Wielkiej. Na odzew nie trzeba było długo czekać. Na założonej przez nas zrzutce natychmiast ruszyły wpłaty. W ciągu zaledwie trzech dni udało się uzbierać ponad 30 tysięcy złotych. W sumie na zrzutce uzbieraliśmy do tej pory dla pana Mariana Zająca ponad 65 tysięcy, a ludzie dobrego serca wciąż wpłacają pieniądze, które z pewnością zostaną mądrze wykorzystane, o czym będziemy na bieżąco informować.

Zobacz też Udało się dużo, a możemy jeszcze więcej! Remont domu pana Mariana dobiega końca

Do tej pory ponad 1100 osób wpłaciło na zrzutkę datki o różnej wartości, od symbolicznej złotówki aż po 1000 złotych. Nie tylko naszych czytelników, ale także ludzi z całej Polski wzruszyła historia pana Mariana, dlatego postanowili mu pomóc. Dzięki wam udało się wyremontować kuchnię, która służy panu Marianowi także jako sypialnia. W tej chwili trwa budowa łazienki, w której już wkrótce z kranu popłynie ciepła woda.

- W pomieszczeniu, w którym wkrótce będzie łazienka, wykonaliśmy posadzkę, której w ogóle nie było. Podłoga była zgrzybiała i wyrastały z niej krzaki. Położyliśmy już płytki. Ściany zostały zaizolowane specjalną wełną. Wykonaliśmy wentylację pomieszczenia i postawiliśmy ściany działowe. Pozostały nam jeszcze prace wykończeniowe - mówi Janusz Kutyba, wolontariusz Szlachetnej Paczki.

Budowlańcy zapowiadają, że będą robić wszystko, aby skończyć remont jeszcze przed zimą.

- Po raz pierwszy pana Mariana poznałem w 2018 roku, kiedy odwiedziliśmy go ze Szlachetną Paczką. Warunki w jakich żył, były straszne. Piec był uszkodzony. Dym wydobywał się wewnątrz budynku zamiast do komina. Na szczęście dzięki państwa pomocy, dzięki założonej zrzutce i nagłośnieniu historii pana Mariana w mediach, udało nam się w tamtym roku rozpocząć remont – dodaje Janusz Kutyba.

Zobacz też 73-letni Marian Zając chce godnie przeżyć starość. Pomóżmy mu spełnić marzenie

Trzeba też dodać, że pracami remontowymi w domu pana Mariana zajęli się wolontariusze Szlachetnej Paczki, dzięki czemu remont udaje się wykonać tańszym kosztem.

Dziękujemy wam za pomoc panu Marianowi, za każdą wpłaconą złotówkę. Jesteście wspaniali! (Rafał Gajewski r.gajewski@sadeczanin.info Film D. Szlag)Dziękujemy za przesłanie błędu