Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
13/11/2017 - 12:35

Kąpielisko na starosądeckich stawach jest zagrożone? [WIDEO]

Kilkanaście drzew rosnących wzdłuż stawów na popularnych kąpielisku w Starym Sączu jest uszkodzonych. I choć pnie próbowano zabezpieczyć plastikową siatką bobry się nie poddają. Czy uda się je stąd skutecznie „wykurzyć” zanim bobry narobią większych szkód?

Jakie są efekty działności bobrów widać to na załączonym filmie. – Te siatki nic nie pomogły. Mi osobiście wydaje się, że gospodarze kąpieliska powinni użyć siatek stalowych a nie plastikowych – alarmuje nasz Czytelnik. – Jeśli bobry zetną drzewa może być problem. Raz, że nie będzie tu już cienia a dwa, że jeśli powstaną tu nowe żeremia gmina może  mieć problem z dalszym funkcjonowaniem kąpieliska – spekuluje.

Zobacz też: Nowy Sącz: Powstaje kolejny park technologiczny! Inwestor pod ścisłą ochroną!

Bobrów jest w okolicy stawów bardzo dużo. Gmina z ich obserwacji chce nawet zrobić atrakcję turystyczną. Czy uda się na dłuższą metę pogodzić obecność zwierzaków z prowadzeniem kąpieliska?

Zobacz też: Sądeczanie alarmują: Lisi gang opanowuje miasto!

Dyrektor Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Ryszard Niejadlik nie ukrywa, że zaciekła wojna z bobrami trwa już od zeszłego roku. Administrator stawów szuka kolejnych sposób na pozbycie się nieproszonych gości. – Bobry są pod ochroną, dlatego mamy ograniczone możliwości. Próbowaliśmy pnie chronić i siatkami metalowymi i stretchem, ale niewiele to daje. Sprowadziliśmy spray, który wydziela woń zwierząt, które odstraszają bobry. Latem było w miarę dobrze, bobry po prostu schowały się przed ludźmi, ale teraz, gdy stawy są puste wróciły na nowo…

ES [email protected] Film: KSDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe