Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
19/09/2021 - 07:20

Kocham czy nienawidzę? Sądeczanie o działaniach prezydenta i Rady Miasta [WIDEO]

Niebawem miną trzy lata od ostatnich wyborów samorządowych. Rozpoczęła się już zatem druga połowa kadencji prezydenta Ludomira Handzla oraz sądeckich radnych. Jak z perspektywy czasu ich działania oceniają sądeczanie? Zapytaliśmy ich o to. Wypowiedzi były bardzo ciekawe.

W 2018 roku sądeczanie zdecydowali o przyszłości swojego miasta na kolejne pięć lat. W wyborach samorządowych wybraliśmy zarówno prezydenta, którym po zwycięstwie w II turze został Ludomir Handzel, jak i członków Rady Miasta.

Od tego momentu możemy obserwować i oceniać ich działania. Osób krytykujących, jak i chwalących nie brakuje. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, jakie głosy przeważają wśród sądeczan. Zapytaliśmy ich o to w sondzie ulicznej. Odpowiedzi były bardzo różne.

- Nowy Sącz się rozwija, ulice są remontowane. Wygląda wszystko ładnie i mam nadzieję, że będzie tak dalej – mówi jedna z osób. – Jestem zakochana w naszym prezydencie. Zrobił tyle dobrego dla miasta, ile żaden jego poprzednik. Denerwuje mnie, że ma ciągle podkładane kłody pod nogi - dodaje kolejna.

–Oceniam prezydenta zdecydowanie negatywnie. Poza PR-em nic nie robi. Proszę zobaczyć jak bardzo zaśmiecona jest ulica Jagiellońska i Rynek. Rady Miasta nie będę oceniał, bo nie znam ludzi– twierdzi z kolei inny z naszych rozmówców.

Zdania sądeczan są podzielone, jednak przeważają głosy pozytywnie oceniające prezydenta Handzla. Więcej wypowiedzi znajduje się w materiale filmowym. (m.pogwizd@sadeczanin.info, wideo: Daniel Szlag)Dziękujemy za przesłanie błędu