Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 lutego. Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
27/08/2019 - 10:05

Korzenna: od 40 lat pracuje na roli. Czy to w ogóle ma jeszcze sens? [WIDEO]

Alojzy Janusz z Miłkowej od trzydziestu lat ma pieczarkarnię, ale z rolnictwem związany już jest od lat czterdziestu. Podczas Gminnych Dożynek w Korzennej dyskutowaliśmy z nim o tym, czy praca rolnika ma jeszcze sens? Tu nie urlopów, wolnego i świąt. Bo rola wymaga dyspozycyjności codziennie, a z szacunkiem do tego zawodu nadal w naszym kraju dość krucho.

Zobacz też: Dożynki w Korzennej: bez rolników, jak bez pszczół – zginiemy marnie! [WIDEO]

Tradycyjnie podczas Gminnych Dożynek w Korzennej złożono szczególny hołd najznamienitszym rolnikom, których nagrodzono odznaką „Zasłużony dla rolnictwa”. Są to kolejno: Zofia Dyngosz, Andrzej Dziedziak, Barbara Gądek, Roman Golonka, Wacław Hojnor, Marian Jurek, Marek Kantor, Marian Kantor, Jan Kempa, Bogdan Nędza, Robert Oleksyk, Marcin Rosiek, Bartłomiej Stawiarski, Piotr Szczygieł, Józef Szewczyk, Marta Turska.

Zobacz też: Korzenna: jadą wozy malowane! Bez nich dożynek nie ma! [ZDJĘCIA/WIDEO]

I choć wśród nazwisk nie ma nazwiska Alojzego Janusza, to dla mieszkańców gminy jest on doskonałym przykładem determinacji i pracowitości. Czego jeden z najstarszych stażem i doświadczeniem rolników w Korzennej życzy swoim kolegom?

ES [email protected] wideo: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020