Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
06/05/2019 - 06:00

Lipnicki dworek pękał w szwach. Tłumy na spotkaniu z premier Beatą Szydło

Beata Szydło odwiedziła dzisiaj gminę Korzenna. Mieszkańcy licznie przyszli na spotkanie z Premier, które odbyło się w zabytkowym dworze w Lipnicy Wielkiej.

Dzisiejszy dzień był wyjątkowy dla wszystkich mieszkańców gminy Korzenna. Z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. A wszystko dzięki wizycie Premier Beaty Szydło, która przyjechała do Lipnicy Wielkiej, gdzie spotkała się z mieszkańcami w zabytkowym dworku.

Zobacz też Spotkania z Beatą Szydło w Starym Sączu, krynickiej Pijalni Głównej i Lipnicy

Budynek pękał w szwach. Już pół godziny przed spotkaniem, salę szczelnie wypełnili mieszkańcy Lipnicy Wielkiej i całej gminy Korzenna. Punktualnie o godzinie 18 w zabytkowym dworze pojawiła się Beata Szydło. Zespół Regionalny Lipniczanie przywitał ją śpiewem, a wszystkie zgromadzone osoby gromkimi brawami.

- Przyjechali tutaj ze mną posłowie i marszałek, bo my tak właśnie pracujemy. Jesteśmy drużyną  i zespołem. W naszej drużynie dla każdego znajdzie się miejsce. Nikogo nie odrzucamy. Jest tylko jeden warunek. Idziemy razem do przodu. Odkładamy na bok kłótnie i różnice, bo Polska potrzebuje jedności. Bez waszego zaufania i poparcia nic by nam się nie udało zrobić. Ja dzisiaj przyjechałam tutaj przede wszystkim nisko się ukłonić i podziękować za to zaufanie i poparcie i prosić o jeszcze – mówiła do mieszkańców gminy Korzenna Premier Beata Szydło.

Gmina Korzenna to niejedyne miejsce na Sądecczyźnie, które dzisiaj odwiedziła Premier. Wcześniej o godzinie 13 spotkała się z mieszkańcami Starego Sącza, a o godz. 15.30 była w Krynicy.

- W tym roku mamy taką sytuację, że będziemy musieli dwukrotnie podejmować ważne decyzje. Będziemy musieli dwukrotnie decydować, w którą stronę Polska ma pójść i jak się ma rozwijać. Będziemy musieli podejmować decyzje, komu powierzymy odpowiedzialność za Polskę. W maju będziemy decydowali, komu oddać mandat zaufania z myślą o przyszłości Polski. Unia Europejska, w której jesteśmy musi się zacząć lepiej i szybciej rozwijać. Musi być bezpieczna dla wszystkich. Urzędnicy w Brukseli muszą się pochylać nad sprawami zwykłych Europejczyków. Muszą myśleć o każdym. Trzeba zakończyć kryzysy i to wszystko, co jest złe w Unii Europejskiej, a tych kryzysów jest bardzo dużo - mówiła podczas spotkania Premier Szydło.

RG [email protected] | Fot. Paweł Biskup | Film: Daniel Szlag [email protected]

Lipnicki dworek pękał w szwach. Tłumy na spotkaniu z premier Beatą Szydło
Dzisiejszy dzień był wyjątkowy dla wszystkich mieszkańców gminy Korzenna. Z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. A wszystko dzięki wizycie Premier Beaty Szydło, która przyjechała dzisiaj do Lipnicy Wielkiej, gdzie spotkała się z mieszkańcami w nowo wyremontowanym dworku. Fot. Paweł Biskup

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)