Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
09/12/2018 - 13:20

Małgorzata Belska kieruje wydziałem edukacji. Zapowiada okrągły stół oświatowy

Małgorzata Belska, która ubiegała się w pierwszej turze wyborów o urząd prezydenta miasta Nowego Sącza i była kontrkandydatką Ludomira Handzla pokieruje teraz Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta w Nowym Sączu. Na razie pełni ona obowiązki dyrektora wspomnianego wydziału.

Od pierwszego stycznia przyszłego roku, kiedy zacznie obowiązywać nowa struktura organizacyjna urzędu ma to być Wydział Edukacji i Wychowania. W konkursie na pełniącego obowiązki dyrektora Wydziału Edukacji wzięły udział trzy osoby. Wygrała Małgorzata Belska.

Prezydent Ludomir Handzel przedstawiając ją jako nową dyrektor, pełniącą na razie obowiązki i niejako wprowadzając ją do urzędu stwierdził, że pani Małgorzata jest osobą empatyczną, udzielającą się społecznie.

- Pani Małgorzata Belska to fantastyczny wybór dla sądeckiej oświaty - powiedział prezydent Handzel. - Jestem po pierwszych rozmowach z panią dyrektor i wiem, że zapowiedziała ona zorganizowanie okrągłego  stołu oświatowego. Zostaną do niego zaproszone osoby, które będą miały w dziedzinie oświaty coś do powiedzenia. Mam tu na myśli między innymi przedstawicieli związków zawodowych, przedstawicieli środowiska nauczycielskiego, dyrektorzy szkół. Edukacja i wychowanie to niezwykle ważkie zagadnienie w Nowym Sączu.

Małgorzata Belska powiedziała, że trzeba jak najszybciej zacząć pracować nad tym, by wszystkie strony, które uczestniczą w procesie edukacyjnym miały szansę głośnego wypowiadania się na tematy oświaty i były słyszane.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu