Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
26/03/2023 - 07:20

Mateusz Małodziński, wicewojewoda małopolski: Kasy Wzajemnej Pomocy dają pieniądze, by ludziom żyło się lepiej

Gościem specjalnym, którzy przyjechał na XXVI walne zgromadzenie Stowarzyszenia Kasa Wzajemnej Pomocy, odbywające się dzisiaj w Domu Weselnym Casablanka w Niskowej był Mateusz Małodziński, wicewojewoda małopolski. Zabierając głos, podkreślił, że jest wyjątkowe stowarzyszenie.


Jego zdaniem inicjatywa, która narodziła się i z którą wystąpił ówczesny poseł Zygmunt Berdychowski ponad ćwierć wieku temu, zasługuje na uznanie. Jest to coś wyjątkowego.

- Drodzy Państwo, ta inicjatywa zasługuje na największe laury – zaznaczył wicewojewoda Małodziński. – Wy nie tylko pomagacie finansowo, ale też tworzycie pewna społeczną. Społeczność osób zaangażowanych w pomoc tym, którzy takiej potrzebują. A to bardzo istotne. Wy, drodzy Państwo dostrzegacie problemy tych, którzy są wśród was. Tworzycie wspaniałą społeczność osób nawzajem sobie pomagających.

W ciągu ponad 25 lat, prawie 56 tysięcy udzielonych nieoprocentowanych pożyczek o wartości ponad 91 milionów złotych pożyczek - wicewojewoda przytoczył liczby, którymi chwali się Stowarzyszenie Kasa Wzajemnej Pomocy.

- Przeliczając szybko jest to rocznie średnio 3,5 mln złotych na spełnianie marzeń – dodał wicewojewoda. – To pieniądze na to, by ludziom żyło się lepiej na Sądecczyźnie, na to, by budować tą wspaniałą lokalną społeczność. Za to właśnie, za budowanie tej szczególnej więzi, w swoim imieniu, jak i rządu premiera Mateusza Morawieckiego pragnę Państwu serdecznie podziękować.

[email protected], fot. IM
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu