Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 lutego. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
23/05/2017 - 10:05

Matury 2017 w Nowym Sączu: Kasztany przekwitają, egzaminy się kończą

Jeszcze tylko do jutra - 24 maja, trwają egzaminy maturalne. Większość tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych ten stres ma już za sobą.

Kwitną kasztany - matury czas zacząć. Kasztany przekwitają - egzaminy się kończą. Dzisiaj (23 maja) nieliczni maturzyści zdają jeszcze język włoski na poziomie podstawowym i rozszerzonym, a jutro języki mniejszości narodowych oraz kilka przedmiotów (matematyka, historia, geografia, biologia, chemia, fizyka) w językach obcych.

Ci, którzy z różnych przyczyn nie mogli przystąpić do majowego egzaminu, a uzyskają zgodę dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej będą mogli zmagać się z maturą w czerwcu.Centralna Komisja Egzaminacyjna wyniki ogłosi w sieci dokładnie 30 czerwca. Na stronie poszczególnych OKE powinny pojawić się tuż po północy, jednak nie wszystkim od razu uda się do nich dostać. Wszystko to przez ogromną liczbę odwiedzin na stronie, która powoduje przeciążenie serwisu i trudności w logowaniu. Ci, którzy zrezygnują ze sprawdzania wyników na stronie OKE będą musieli zaczekać na wyniki do rana 1 lipca, kiedy będą one dostępne na szkolnych tablicach.

Sesja poprawkowa dla maturzystów będzie miała miejsce w sierpniu. 

Zobacz także:

Matura z polskiego

Matura z matematyki

Matura z angielskiego

(KB)

film: KSDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020