Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 10 lipca. Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
06/05/2019 - 12:45

Matury czas zacząć. Dzisiaj uczniowie zmierzyli się z językiem polskim [ZDJĘCIA]

Absolwenci szkół średnich rozpoczęli dzisiaj egzaminy maturalne. We wszystkich szkołach w całej Polsce punktualnie o godzinie 9 uczniowie otworzyli arkusze egzaminacyjne i zaczęli rozwiązywać zadania z języka polskiego na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie zadań mieli 170 minut. Odwiedziliśmy Zespół Szkół nr 4 i II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu.

Maturzyści zakończyli już pisanie egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Musieli zmierzyć się z „Dziadami” Adama Mickiewicza i napisać rozprawkę na temat: Czym dla człowieka jest wolność? Był też wiersz Anny Świrszczyńskiej pt. „Samotność”, którzy maturzyści musieli zinterpretować.

Zobacz też Bombą chcieli wykurzyć maturzystów. Alarm w sądeckiej szkole [ZDJĘCIA]

Uczniowie przed wejściem na salę egzaminacyjną spodziewali się, że będą musieli zmierzyć się z „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Lalką” Bolesława Prusa albo „Panem Tadeuszem” Adama Mickiewicza. Dla niektórych „Dziady” były sporym zaskoczeniem, ale mimo to maturzyści są dobrej myśli i wierzą, że dobrze im poszło.

- W tym roku poprzeczka była postawiona dość wysoko, ale myślę że dobrze mi poszło - mówi absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu.

- Na rozprawce były "Dziady" Mickiewicza, które nie sprawiły mi większych trudności, ale zamknięte pytania były dość podchwytliwe - komentuje inny uczeń.

O godzinie 14 niektórzy maturzyści zmierzą się jeszcze z językiem polskim na poziomie rozszerzonym. Jutro będą zdawać matematykę, a w środę (8 maja) język angielski.Trzymamy za Was kciuki. Dacie radę!

RG [email protected], fot. RGDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)