Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 11 lipca. Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
07/05/2019 - 15:10

Maturzyści zdawali dzisiaj matematykę. Pytania nie były łatwe [WIDEO]

Maturzyści zmierzyli się dzisiaj z egzaminem z matematyki na poziomie podstawowym. Zdania są podzielone. Jedni uważają, że pytania były łatwe. Inni z kolei twierdzą, że w porównaniu z ubiegłym rokiem, egzamin był trudniejszy.

Dzisiaj maturzyści sprawdzili swoją wiedzę z matematyki. Był to jeden z najtrudniejszych egzaminów podczas tegorocznej matury.

 - Poszło mi bardzo dobrze. Jestem zadowolony z tego egzaminu. Wydaje mi się, że był dość łatwy, choć było kilka zadań podchwytliwych. Przede mną jeszcze matematyka rozszerzona, która będzie dla mnie najtrudniejszym egzaminem – mówi uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu.

Zobacz też Matury czas zacząć. Dzisiaj uczniowie zmierzyli się z językiem polskim [ZDJĘCIA]

- Było kilka zadań z geometrii analitycznej. Zadania były podchwytliwe, ale jakoś sobie poradziłam. Myślę, że będę miała z tego egzaminu około osiemdziesiąt procent – opowiada z uśmiechem na twarzy uczennica sądeckiej „jedynki”.

-  Nie chcę komentować tego egzaminu. Nie jestem zadowolony – mówi inny uczeń.

Maturzyści mieli 170 minut na rozwiązanie 34 zadań. Zgodnie z harmonogramem egzamin powinien rozpocząć się o godz. 9. Niestety nie wszędzie tak było. Podobnie jak w pierwszym dniu egzaminów maturalnych, wiele szkół otrzymało dzisiaj rano maila, z treści którego wynikało, że w budynku jest podłożona bomba. W 481 szkołach po sprawdzeniu budynku, egzamin rozpoczął się punktualnie o godzinie 9. W 181 szkołach egzamin rozpoczął się z opóźnieniem, ale mimo utrudnień, wszyscy zdający mieli 170 minut na rozwiązanie zadań. W jednej ze szkół konieczna była ewakuacja. Egzamin został przerwany. W tej szkole maturzyści przystąpią jeszcze raz do egzaminu z matematyki w czerwcu.

RG [email protected], film RGDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)