Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 marca. Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
01/07/2021 - 15:35

Mieszkańcy powiatu gorlickiego walczą z powodzią. A w Krynicy runął mur oporowy

Mieszkańcy powiatu gorlickiego, a szczególnie gminy Uście Gorlickie, od kilku dni walczą z powodzią. Małe, górskie potoki w jednej chwili zamieniły się w ogromne rzeki. Woda wystąpiła z koryt i podtopiła pobliskie budynki.

Gorliccy strażacy od kilku dni mają pełne ręce roboty. Niemal co chwilę otrzymują zgłoszenia o podtopionych budynkach. Najgorsza sytuacja jest w gminie Uście Gorlickie, gdzie małe strumyki w jednej chwili zamieniły się w ogromne rzeki. Woda wylała się z koryta i podtopiła wiele budynków mieszkalnych i gospodarczych.

Strażacy od kilku dni wypompowują wodę z zalanych budynków, usuwają połamane drzewa i udrażniają zatkane przepusty. Akcję utrudniają burze, które co chwilę przechodzą nad regionem oraz ulewne opady deszczu.

Nawałnica, która w minioną środę przeszła nad Sądecczyzną dała się we znaki również mieszkańcom Krynicy. Jak informuje portal krynica.tv, mur oporowy wraz z rozmokniętą ziemią, osunął się na chodnik i jezdnię, uszkadzając dwa samochody. Przez jakiś czas na ulicy Leśnej, na której doszło do tego zdarzenia, były utrudnienia w ruchu. ([email protected] Film OSP Gładyszów. Fot. OSP Uście Gorlickie)Dziękujemy za przesłanie błędu