Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
16/06/2019 - 09:45

MMC Brainville: pycha kroczy przed upadkiem? Co tu naprawdę jest? [WIDEO]

MMC Brainville miało być polską Doliną Krzemową, a dziś stoi puste i - mimo kilku licytacji, w czasie których cena była kilka razy niższa niż wartość samego dofinansowania unijnego na tę inwestycję - kupców brak. Zainteresowani, po zleceniu ekspertyz prawnych związanych z transakcją, wycofują się.

Zobacz też: Cena leci na łeb na szyję. Za ile teraz można kupić sądeckie Brainville

Ponad sto milionów - na tę kwotę PARP, czyli Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozliczyła projekt budowy i wyposażenia Miasteczka Multimedialnego choć jeszcze na grubo przed jej zakończeniem biegli orzekli, że już po zamknięciu inwestycji wartość obiektu będzie opiewała na 43 miliony. Dlaczego tak hojnie wydawano unijne środki?

Dlaczego, choć przepisy mówią, że ten kto kupi Miasteczko od syndyka Witolda Kadłuczki ma czystą kartę i nie powinny go obchodzić zobowiązania poprzednich właścicieli, każdy potencjalny kupiec ucieka, bo wie, że PARP zastuka do niego po minimum 20 milionów?

Zobacz też: Jeśli nie będzie kupca na Miasteczko Multimedialne to przejmie je miasto?

Dlaczego sprawą Miasteczka interesuje się prokuratura?

O tym, i o kilku innych zagadkach tego miejsca rozmawiamy z syndykiem Witoldem Kadłuczką. Jednocześnie zabieramy Was w podróż z kamerą, podczas której będzie mogli zobaczyć cuda o których mogą jedynie marzyć największe polskie rozgłośnie radiowe, telewizje i firmy informatyczne. O tym z kolei opowiada Leszek Skocki były dyrektor ds. IT MMC Braiville.

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)