Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
16/04/2019 - 06:05

Mniejszość paraliżuje szkoły? Ilu nauczycieli naprawdę strajkuje w Nowym Sączu

Dwadzieścia dwie szkoły, tyle placówek strajkuje w Nowym Sączu. Ilu strajkuje nauczycieli? Mówi się o siedemnastu procentach. Czy takie są rzeczywiste szacunki władz miasta? Co z klasyfikowaniem uczniów przed maturą? Czy szykuje się czarny scenariusz? Na te inne pytania w rozmowie z Sądeczaninem odpowiada wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka.

W Nowym Sączu strajkują dwadzieścia dwie szkoły. Ale ilu tak naprawdę strajkuje nauczycieli? - pytamy wiceprezydent Magdalenę Majkę, która w sądeckim magistracie odpowiada za kwestie związane z oświatą.  Mówi się o tym, że to zaledwie 17 procent. To by oznaczało, że tak naprawdę mniejszość paraliżuję naukę w szkołach.

czytaj też Rodzicom puszczają nerwy, maturzyści są roztrzęsieni, a dyrektorzy w potrzasku

- Rzeczywiście pojawiła się taka liczba. To były pierwsze dane, jakie uzyskał wydział edukacji, kiedy rozpoczęliśmy zbieranie informacji na temat sytuacji strajkowej w szkołach. Przy czym należy podkreślić, że jeśli chcemy mówić o tym, jaki procent nauczycieli strajkuje, to należy się zastanowić w jaki sposób to liczymy. Musimy pamiętać, że jest kilka placówek w Nowym Sączu, które nie strajkują. W przypadku niestrajkujących zakładamy, że sto procent nauczycieli pracuje. W takim zestawieniu, procent tych nauczycieli, którzy strajkują, wydaje się niższy.    

czytaj też Czeski film z maturami. Nauczyciele w Sączu strajkują i już sami nic nie wiedzą

Co z egzaminami maturalnymi? Czy przed absolwentami szkół średnich w Nowym Sączu rysuje się czarny scenariusz? Czy rodzice, którzy zamiast chodzić do pracy muszą opiekować się dziećmi, mogą dochodzić odszkodowań? Obejrzyj całą rozmowę z wiceprezydent Magdaleną Majką.

[email protected] fot. JmDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)