Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
27/10/2018 - 14:45

Most na Popradzie gotowy. Odbiór już w najbliższy wtorek!

Most rowerowy, który łączy Nowy Sącz ze Starym Sączem jest już gotowy. Kiedy zostanie oficjalnie oddany do użytku?

Zobacz też: Stary Sącz: Możesz mieć wszystkie trasy rowerowe w telefonie!

Przeprawa rowerowa nad Popradem łączy trasy EuroVelo i Euro Dunajec. Obok funkcji rekreacyjnej jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy jedzą na rowerze do pracy.

Przy dzisiejszych problemach komunikacyjnych związanych z budową nowego mostu na Dunajcu, nowego mostu heleńskiego i ogromnym obciążeniu ronda Jana Pawła II w Starym Sączu i Węgierskiej Bis wielu mieszkańców obu gmin: staro i nowosądeckiej przesiadło się na jednoślady, by nie stać w korkach i tym samym oszczędzić czasu na dojazdach. Licznie korzystają z oddanych ścieżek rowerowych po obu stronach Popradu, ale by przedostać się na drugi brzeg musieli dotychczas korzystać z wąskiej kładki na moście kolejowym.

Zobacz też: Woda wybiera najpiękniejsze miejsca. Rusza budowa kładki nad Popradem

Nie było to ani komfortowe, ani bezpieczne rozwiązanie. Dziś z tym koniec. Most rowerowy jest już bowiem gotowy, ale jak informuje burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, oficjalnie i w pełni legalnie będzie można z niego korzystać dopiero od 30 października, czyli od wtorku, bo na ten dzień ustalono termin odbioru przeprawy. Przeprowadzi go nadzór budowlany.

Przy okazji przypomnijmy. Poprad w miejscu przekroczenia kładką ma koryto o szerokości około 55 metrów przy normalnym poziomie wody. W odległości od kilku do kilkudziesięciu metrów od terenu nabrzeżnego znajdują się skarpy o wysokości 2 metrów. Dlatego kładka liczy sobie aż 130 metrów długości.

Inwestorem przedsięwzięcia jest Zarząd Dróg Wojewódzkich a wykonawcą Konsorcjum AZI-BUD Sp. zo.o. i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Banimex. Wartość przedsięwzięcia to ok. 4,7 mln zł z czego większość pochodzi ze środków unijnych.

Jednocześnie już niebawem gmina Stary Sącz będzie budowała trasę rowerową, która zepnie most z kąpieliskiem na starosądeckich stawach.

ES [email protected] Fot.: ES

Most na Popradzie gotowy. Odbiór już we wtorek!
Fot.: ES


Dziękujemy za przesłanie błędu