Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 stycznia. Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei
04/12/2021 - 16:10

Motomikołaje wyruszyli w drogę. Głośno i radośnie na nowosądeckim rynku [WIDEO]

Czerwona czapeczka, kubraczek i biała broda – bez względu na wiek, wszyscy rozpoznają świętego Mikołaja! Kilkudziesięciu właśnie wyruszyło w drogę z nowosądeckiego rynku na swoich imponujących rumakach: motocyklach, quadach oraz samochodach terenowych. Zobaczcie jak wyglądało tegoroczne rozpoczęcie Motomikołajek.

Zobacz również: Święty Mikołaj znowu odwiedzi dzieciaki. Przyjedzie do nich na koniu

- Będzie głośno, kolorowo i radośnie – zapowiadali członkowie grupy Motosącz, którzy spotkali się na nowosądeckim rynku w sobotnie południe. I tak rzeczywiście było! O doznania dźwiękowe zadbały maszyny, którymi przyjechali przebrani za Mikołaje i Śnieżynki motocykliści. Żadne dziecko nie wyszło również z pustymi rękami, bo Mikołaje chętnie rozdawali cukierki.

Na Rynku pojawił się również Mikołaj w stroju odwzorowującym postać świętego biskupa z Miry. W jego rolę wcielił się Sławomir Oleksy. - Jeździmy do domów dziecka, do szpitali, wszędzie tam, gdzie jest słabsza sytuacja materialna, ale też i do osób starszych.

Wczoraj byliśmy w hospicjum i odwiedziliśmy szkoły sądeckie – relacjonuje Sławomir Oleksy. – Akcja będzie trwała jeszcze około tygodnia, bo mamy bardzo dużo paczek przygotowanych w tym roku, dzięki sponsorom, którzy wsparli naszą akcję.

Motomikołaje mają przygotowanych około 1600 paczek, ale uczestnicy akcji liczą, że uda się im uzbierać jeszcze więcej darów, które przekażą innym. – Bardzo się cieszę, że sądeczanie otwierają w ten sposób swoje serca – mówił Ludomir Handzel, prezydent miasta Nowego Sącza. Po spotkaniu z mieszkańcami pod Ratuszem, motomikołaje wyruszyli w drogę po ulicach miasta. (s.siwulska@sadeczanin.info, wideo i zdjęcia: SS)

Motomikołaje wyruszyli w trasę. Było głośno, kolorowo i radośnie




Czerwona czapeczka i kubraczek i biała broda – bez względu na wiek, wszyscy rozpoznają świętego Mikołaja! Kilkudziesięciu takich właśnie wyruszyło w drogę z nowosądeckiego rynku na swoich imponujących rumakach: motocyklach, quadach oraz samochodach terenowych. Zobaczcie jak wyglądało tegoroczne rozpoczęcie Motomikołajek w Nowym Sączu. (Fot. SS)






Dziękujemy za przesłanie błędu