Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
12/12/2019 - 11:25

Na skrzyżowaniu jest już bezpiecznie. Skuteczna interwencja w Kamionce Małej

O reklamie domu weselnego w Kamionce Małej, która stała tak blisko drogi powiatowej, że uniemożliwiała kierowcom bezpieczne włączenie się do ruchu stoi już w innym miejscu. Po naszej interwencji właściciel reklamy przesunął baner w inne miejsce.

Zobacz też: Stłuczka. Nie zawinił kierowca, ani rowerzysta tylko ta reklama? [WIDEO]

O reklamie domu weselnego Acapulco pisaliśmy nazajutrz po kolizji, do której tu doszło z udziałem dziecka jadącego na rowerze. Mieszkańcy sołectwa zaalarmowali nas, że tu bardzo często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji a sedno problemu tkwi, nie w ludziach, czy ich nieuwadze a właśnie we wspomnianej reklamie. Dlaczego? Bo – jak też sami sprawdziliśmy – jest na tyle duża i ustawiona w takim miejscu, że niemal całkowicie zasłania widok na ulicę, tym, którzy chcą się włączyć do ruchu na powiatówce. Sołtys Kamionki Małej nie ukrywał, że miejscowi już nie raz prosili właściciela reklamy by ją podniósł albo przestawił. Sprawa była tym poważniejsza, że z tego wjazdu korzystają też kierowcy autobusów MPK.

Zobacz też: Hala sportowa w Kamionce Wielkiej musi zaczekać. Gminy na nią nie stać

Sam właściciel Acapulco twierdził, że reklama jest ustawiona zgodnie z prawem. Jednocześnie przeczył, że ktokolwiek interweniował u niego, że reklama uprzykrza życie kierowcom. Zaznaczył jednak, że w ciągu najbliższych kilku tygodni będzie zmieniał projekt graficzny reklamy i wtedy – jeśli taka jest wola miejscowych – po prostu zainstaluje ją wyżej.

Dziś donosimy, że właściciel reklamy słowa dotrzymał. Reklamy nie podniósł, ale przestawił ją z zupełnie inne miejsce. Przyjrzeliśmy się, jaki jest tego skutek. I z satysfakcją donosimy, że kierowcy mogą się tu już czuć bezpiecznie – włączając się do ruchu widzą cały ruch na powiatówce.

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)