Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
28/07/2020 - 12:35

Najpierw straciła syna, potem męża. Budujemy dom dla pani Doroty z Trzetrzewiny

Pani Dorota Góra z Trzetrzewiny została bardzo doświadczona przez życie. Najpierw straciła syna, potem po ciężkiej chorobie zmarł mąż. Pozostała sama z siedmiorgiem dzieci. Jakby tego było mało, jej dom nie nadaje się do użytku. Pomóżmy jej wybudować nowy budynek. Wspólnymi siłami na pewno się uda.

Ostatnie lata były bardzo trudne dla pani Doroty Góry z Trzetrzewiny. W 2018 straciła męża, który przegrał nierówną walkę z nowotworem przełyku. Mimo dwóch operacji nie udało się powstrzymać przerzutów. Niemal w tym samym czasie, pani Dorota dowiedziała się, że jest w ciąży bliźniaczej. Niestety tutaj również los nie był dla niej łaskawy, gdyż jedno z dzieci na skutek wady wrodzonej zmarło po porodzie.

Po tych traumatycznych przeżyciach pani Dorota samotnie wychowuje swoje dzieci, mieszkając razem z nimi w dobudowanej części domu. Warunki nie pozwalają na normalne funkcjonowanie, gdyż dwa pokoje z kuchnią są w bardzo złym stanie, a jakikolwiek remont mógłby się zakończyć zawaleniem budynku. Niezbędne jest nowe lokum dla pani Doroty i jej rodziny. W pomoc zaangażowała się fundacja „Będzie Dobrze” ze Starego Sącza przy udziale Tomasza Michałowskiego, która zbiera pieniądze na nowy dom dla potrzebującej rodziny z Trzetrzewiny.

- Dom nie nadaje się do remontu. Konieczna jest budowa nowego budynku, ale żeby tak się stało, potrzebne są pieniądze, materiały budowlane i fachowcy budowlani. Każda pomoc  się liczy - mówi Anna Pych, prezes fundacji „Będzie Dobrze”.

Najstarsze z dzieci ma 14 lat, a najmłodsze 18 miesięcy. Rodzina nie jest w stanie sama zapewnić sobie nowego domu, stąd niezbędna jest pomoc ludzi. Jeśli ktoś chciałby pomóc, może wpłacić pieniądze na konto fundacji o numerze 88109018380000000136846077 z dopiskiem „Budujemy dom pani Doroty”.

- Historia tej rodziny chwyta za serce. Naprawdę wielkie tragedie dotknęły tych ludzi, którzy muszą się jeszcze zmagać z problemami mieszkaniowymi. Wspólnie możemy im pomóc, zachęcam wszystkich do wsparcia akcji i przekazania środków na budowę nowego domu dla pani Doroty i jej dzieci - apeluje Tomasz Michałowski.

Pieniądze można także wpłacać na założone konto na zrzutce. Pamiętajcie. Liczy się każdy grosz.

RG [email protected] Fot. Fundacja Będzie Dobrze


Dziękujemy za przesłanie błędu