Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
04/05/2023 - 10:35

Nie ma matury bez czerwonej podwiązki! Asia Maślanka wierzy, że ta przyniesie jej szczęście

Asię Maślankę zagadnęliśmy w drodze na maturę z języka polskiego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu przede wszystkim na czerwoną podwiązkę, którą miała na balu maturalnym a dziś ubrała – zgodnie z wieloletnią tradycją na szczęście podczas egzaminu dojrzałości.

- Zaczęłam się uczyć tak dwa tygodnie przed maturą i wczoraj jeszcze powtarzałam i mam wrażenie, że tak średnio umiem, ale liczę na szczęście. Wśród tematów chciałabym zobaczyć „Lalkę”, bo jest tu dużo motywów. Na pewno nie chciałabym zobaczyć czegoś ze starożytności albo z antyku, bo to w ogóle nie jest moja bajka – śmiała się dziewczyna.

Zobacz też: To są pewniaki maturalne z języka polskiego!

Na prawym udzie Asia miała czerwoną podwiązkę, która zgodnie z maturalnym przesądem ubrała wcześniej na bal maturalny a dziś na wspomniane przez siebie szczęście. Podobną – też czerwoną – podwiązkę miała jej rówieśniczka z Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu.

Część innych maturzystów miało na nadgarstkach przewiązane czerwone nitki. Życzymy by rzeczywiście przyniosły im spodziewane powodzenie. ([email protected] Film: ES, fot.: ES)Dziękujemy za przesłanie błędu