Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
14/01/2020 - 16:00

Nie podoba się, że Piłsudskiego rozkopana? Zawsze można jechać przez Podegrodzie

Oczywiście trochę zaszarżowaliśmy w tytule, ale faktem jest, że początkowo mówiło się o całkowitym zamknięciu dla ruchu ulicy Piłsudskiego w Starym Sączu na czas budowy sieci kanalizacyjnej a objazd miał być wyznaczony przez Podegrodzie. Gmina jednak poszła mieszkańcom na rękę choć to formalnie plac budowy, a miejscowi i tak sarkają. Słusznie?

Gdy w październiku zeszłego roku gruchnęło, że wykonawca kanalizacji wchodzi z robotami na ulicę Piłsudskiego, kluczową nie tylko dla transportu w Starym Sączu, ale również dla komunikacji w regionie na miejscowych padł blady strach. Tym „bledszy”, że gmina przymierzała się do wytyczenia objazdu aż przez Podegrodzie. Jednak ostatecznie jeździć tu wolno, ale nadal to plac budowy choć roboty prowadzone są – znów by zminimalizować utrudnienia w ruchu – odcinkami a ruch regulowany jest wahadłowo za pomocą sygnalizacji świetlnej.

Zobacz też: Stary Sącz: Skanalizują ul. Piłsudskiego. Będą z tego korki?

Plac budowy, szczególnie gdy mówimy o kładzeniu kanalizacji, to zawsze głębokie wykopy. W tym wypadku jednak dziury są – wraz postępem frontu prac – zasypywane na bieżąco. W miejscu dziur jednak robią się wertepy, bo dziury tak mają, że przy opadach i skokach temperatur się powiększają. A z tego miejsca już tylko krok do tego, by starosądeczanom zaczęły puszczać nerwy. Bo droga główna a wertepy jak na dzikim zachodzie a niewprawny kierowca może uszkodzić tu podwozie. Takich sygnałów odebraliśmy już tak wiele, że skargi skonfrontowaliśmy z zastępcą burmistrza Kazimierzem Gizickim. Co samorządowiec ma do powiedzenia umęczonym mieszkańcom? Odpowiedź w naszym materiale filmowym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Krzysztof Stachura Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu