Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
30/09/2021 - 21:20

Nie wahał się ani chwili, uratował ludzkie życie. Docenili sądeckiego bohatera

To nie była łatwa decyzja, wielu z nas nie zareagowałoby w taki sam sposób. Pan Jarosław Pawłowski – na szczęście – nie wahał się, lecz odważnie skoczył w nurt wezbranego po ulewie potoku, aby uratować tonącego. Udało się – mieszkaniec Łęki ocalił ludzkie życie. W czwartek, na wyjątkowej sesji Rady Gminy Korzenna, jego bohaterska postawa została uhonorowana.

Radni Gminy Korzenna zgromadzili się w Domu Kultury w Mogilnie na kolejnej sesji w czwartek, 30 września. To było jednak wyjątkowe spotkanie. W Mogilnie pojawił się Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, mł. insp. dr Krzysztof Dymura. Gość wraz z gospodarzem gminy, wójtem Leszkiem Skowronem, wyróżnili sądeckiego bohatera i dwóch policjantów za uratowanie życia człowiekowi.

Wszystko działo się 17 września, w Nowym Sączu, na skrzyżowaniu ulicy Barskiej i Witosa. W tym miejscu Jarosław Pawłowski zauważył przechodnia, który zamiast wejść na mostek na Naściszówce, wpadł do potoku. Nie wahając się ani chwili, pan Jarosław pobiegł, aby wyciągnąć z rzeki mężczyznę. Całą historię opisaliśmy tutaj: Skoczył bez wahania. Sądecczyzna od dziś ma nowego bohatera 

Dzięki jego szybkiej reakcji, a następnie pomocy policjantów z nowosądeckiej policji, Justyny Wojtas i Daniela Kulpy, niedoszły topielec przeżył i szybko wyszedł ze szpitala. – Ja bym tego nie zrobił – wielokrotnie słyszał później od znajomych i nieznajomych pan Jarosław. Adrenalina i umiejętność pływania – mieszkaniec Łęki wskazuje, że właśnie te dwa czynniki zadecydowały o tym, że bez wahania wskoczył do potoku.

W czwartek, podczas sesji Rady Gminy, Komendant KMP w Nowym Sączu i wójt Leszek Skowron podziękowali całej trójce i wyrazili swoje słowa uznania wobec ich postawy godnej naśladowania. Fragment tej uroczystości można zobaczyć na powyższym wideo. Jarosław Pawłowski zamienił też kilka słów z reporterami „Sądeczanina”. Co powiedział sądecki bohater swojej córce, kiedy po uratowaniu człowieka, cały przemoczony i zziębnięty wsiadł z powrotem do samochodu? Odpowiedź usłyszycie w materiale wideo. (s.siwulska@sadeczanin.info, wideo: m.pogwizd@sadeczanin.info, fot. SS)

Sądecki bohater doceniony na sesji Rady Gminy Korzenna
Wyróżnienia za wzorową postawę z rąk wójta Leszka Skowrona i komendanta KMP w Nowym Sączu, Krzysztofa Dymury, otrzymali Jarosław Pawłowski i dwójka starszych posterunkowych: Justyna Wojtas oraz Daniel Kunda. (Fot. SS)


Dziękujemy za przesłanie błędu