Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
04/11/2018 - 21:00

Noc wyborcza: Ludomir Handzel jest nowym prezydentem Nowego Sącza!

Według nieoficjalnych wyników Ludomir Handzel, kandydat Koalicji Nowosądeckiej na prezydenta Nowego Sącza przez pięć najbliższych lat będzie piastował ten urząd.

Kandydat Koalicji Nowosądeckiej zdobył 21 171 głosów (58, 3 proc. poparcia), a na jego kontrkandydatkę Iwonę Mularczyk (PiS) zagłosowało 15 161 sądeczan (41, 7 proc. poparcia).

Pierwsze osoby zaczęły napływać do siedziby Koalicji Nowosądeckiej przy ul. Batorego 90 już przed godz. 21, a więc przed zamknięciem lokali wyborczych. Tuż po godzinie "zero" w sztabie wyborczym Ludomira Handzla, z każdą upływającą minutą gęstniał tłum. Wśród osób wyczekujących niecierpliwie na wyniki głosowania II tury byli Ludomir Handzel, jak i inni kandydaci Koalicji Nowosądeckiej, przyjaciele i sympatycy kandydata.

Ludomnir Handzel zapytany przez portal Sądeczanin.info o to, jak skończy się w tym budynku wieczór wyborczy przyznał, że trzeba jeszcze cierpliwie poczekać i zapewnił, że każdy werdykt wyborców przyjmie z pokorą.

W sztabie z każdą minutą wyczuwalna była atmosfera wyczekiwania i napięcia. Stawka była bardzo wysoka. Jak zdecydowali sądeczanie? Kto wygrał  w Nowym Sączu?

Początkowo nie było to wiadomo. Z biegiem czasu jednak rozdzwaniało się coraz więcej telefonów komórkowych. Słychać było dochodzące na telefony komórkowe esemesy.

Kilka osób spośród licznego grona działających od początku kampanii w sztabie Ludomira Handzla skrupulatnie notowało nadchodzące wyniki z komisji pracujących dzisiaj na terenie całego miasta. Gdy zaczęły spływać z jednego, drugiego, trzeciego i kolejnych miejsc dane mówiące o przewadze Ludomira Handzla, sam kandydat Koalicji Nowosądeckiej studził emocje, które już sięgały zenitu: jeszcze za wcześnie, by odtrąbić sukces.

- Poczekajmy jeszcze trochę. Zobaczymy, jak sądeczanie wybrali - mówi kandydat Koalicji Nowosądeckiej - Wszystko będzie jasne, kiedy będziemy dysponowali wynikami ze wszystkich komisji.

Z każdą upływającą godziną, jak spływały do sztabu przy ul. Batorego nieoficjalne wyniki stawało się jasne, że przewaga Ludomira Handzla nad jego kontrkandydatką Iwoną Mularczyk (PiS) zwiększa się coraz bardziej.

- Wygraliśmy – krzyczeli niektórzy uradowani zwolennicy Ludomira Handzla. Przed północą, po zsumowaniu kolumn liczb, które dotarły z terenu miasta do siedziby sztabu, było już wiadomo, że Nowy Sącz ma nowego prezydenta miasta, a jest nim Ludomir Handzel.

Ta wiadomość wywołała euforię wśród osób zgromadzonych w ten wieczór wyborczy w budynku, przy ul. Batorego, gdzie zebrali się ci, którzy kibicowali mu w tej drodze do prezydentury.

Zgromadzeni krzyczeli: Ludomir, Ludomir, a później rozległo się gromkie: sto lat, sto lat. Kiedy składano mu gratulacje Ludomir Handzel mówił

- Jeszcze tego nie czuję, to szczątkowe informacje, czekamy na oficjalne decyzje PKW. Niemniej jednak tendencja wskazywałaby, że mam szansę objąć fotel prezydenta Nowego Sącza. Wierzę zawsze w to, co robię, więc na pewno nie jestem zaskoczony wynikiem. Mam nadzieje, że ostateczne wyniki będą takie pozytywne - zaznaczył Ludomir Handzel, kandydat Koalicji Nowosądeckiej. 

Ludomir Handzel napomknął, że zabiegał o poparcie mieszkańców Nowego Sącza i to właśnie przez nich będzie rozliczany.

Radości nie krył także Artur Bochenek, pełnomocnik komitetu wyborczego Ludomira Handzla.

- Ciężka praca, spotkania z ludźmi. To zaprocentowało – cieszy się Artur Bochenek. Teraz zabieramy się do dalszej ciężkiej pracy.

- Kochani, to nie jest mój sukces i doskonale o tym wiecie – zwrócił się Ludomir Handzel do osób zebranych w sztabie wyborczym. – Jest to praca wielu, wielu osób, które stoją przede mną i tych, którzy dzisiaj nie mogli tutaj być. Dziękuję Wam z całego Serca. Byłem tylko pewnym symbolem.

Prezydent – elekt otrzymał przepiękny bukiet kwiatów i góralską ciupagę.

W pierwszej turze wyborów, 21 października kandydata Koalicji Nowosądeckiej poprało 9 435  mieszkańców (25,78 proc.). Jego kontrkandydatkę Iwonę Mularczyk (PiS) poparło 10 373 sądeczan (28,35 procent). Różnica wyniosła 938 głosów

[email protected], Fot. IM.

Ludomir Handzel prezydentem Nowego Sącza
Ludomir Handzel prezydentem Nowego Sącza


Dziękujemy za przesłanie błędu