Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
13/08/2019 - 18:55

Nowy parking pod "Panoramą". 90 minut za darmo dla mieszkańców Sącza

Można już korzystać ze zmodernizowanego parkingu przy ul. Romanowskiego w Nowym Sączu. Dzisiaj został otwarty. Jest tam 86 miejsc postojowych, w tym także dla osób niepełnosprawnych. Kierowcy, posiadający samochody o numerze rejestracyjnym zaczynającym się na litery KN będą mogli parkować tam bezpłatnie przez 1,5 h.

Nie wszyscy jednak będą mogli w dni powszednie i w soboty korzystać z darmowych minut. Kierowcy aut posiadających rejestrację rozpoczynającą się od innych liter, (czyli na przykład mieszkańcy podsądeckich miejscowości i ościennych powiatów, czy turyści będą musieli zapłacić 3,20 zł. za każdą rozpoczętą godzinę postoju.

- Dzisiaj oddajemy kierowcom do dyspozycji 86 nowych miejsc parkingowych - powiedział prezydent Ludomir Handzel. - Jest to dowód na to, że Nowy Sącz się zmienia. Oczywiście ten parking będzie objęty Kartą Nowosądeczanina, która będzie wdrożona, jak wszystko na to wskazuje, od 1 stycznia 2020 roku.

Prezydent zaznaczył, że kierowcy, których samochody mają rejestrację zaczynającą się od liter KN będą mogli korzystać za darmo z postoju przez 90 minut.

-  Z naszych wyliczeń wynika, że to wystarczający czas aby załatwić sprawy np. w pobliskim urzędzie czy u notariusza, albo też zjeść obiad - dodaje prezydent. - Wprowadziliśmy to ograniczenie czasowe dlatego, żeby parking nie służył osobom dojeżdżającym do pracy, które przez kilka godzin będą zajmować dane miejsce. Musi być jakaś rotacja - wyjaśnia.

Przez pierwsze kilka tygodni parking będą obsługiwali parkingowi, którzy osobom posiadającym samochód o rejestracji zaczynającej się na litery KN będą wydawać bezpłatny bilet 90-minutowy.

- To parkingowi będą nadzorowali, czy czas nie został przekroczony - dodaje Anna Bednarczyk - Maśko, szefująca miejskiej spółce Sądecka Infrastruktura Miejska w Nowym Sączu będącej w stanie likwidacji.

Jeśli ten czas zostanie przekroczony to automatycznie zostanie naliczana opłata według obowiązującej stawki, która została ustalona na poziomie 3,20 zł za każdą kolejną godzinę. Jak zaznaczyła Anna Bednarczyk-Maśko cena została nieco zmieniona.

Od 1 września na tym parkingu będzie stał parkometr, który będzie tak zaprogramowany, aby darmowe bilety były wydawane natychmiast po wpisaniu przez kierowcę numeru rejestracyjnego pojazdu na klawiaturze parkometru.

Do 7 września parking ma zostać skomunikowany ze ścieżką Euro Velo. Wszystko wskazuje na to, że zostanie wybudowanie zejście. Parkowanie w niedzielę będzie bezpłatne dla wszystkich parkujących.

Budowa parkingu przy ul. Romanowskiego trwała kilka tygodni i pochłonęła prawie 1,2 mln złotych.

[email protected], fot. IM.

Parking przy ul. Romanowskiego w Nowym Sączu już otwarty
Można już korzystać ze zmodernizowanego parkingu przy ul. Romanowskiego w Nowym Sączu. Dzisiaj został otwarty. Jest tam 86 miejsc postojowych, w tym także dla osób niepełnosprawnych. Kierowcy, posiadający samochody o numerze rejestracyjnym zaczynającym się na litery KN będą mogli parkować tam bezpłatnie przez 1,5 h.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)