Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 lutego. Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława
23/02/2021 - 15:00

Nowy Sącz: będą dwie strony do rozmowy? Sesja Rady Miasta

Czy sądeccy radni będą mieli możliwość zadawania szczegółowych pytań dotyczących wyników kontroli, jaką w ubiegłym roku na wysypisku śmieci w Nowym Sączu przeprowadzili inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i czy uzyskają na nie odpowiedzi? Czy Rada Miasta Nowego Sącza zdobędzie dzisiaj pełną wiedzę na ten jakże ważny i istotny temat?

Przypomnijmy, że tydzień temu podczas sesji radni chcieli się dowiedzieć, jakie działania zamierza podjąć spółka NOVA po kontroli, która została przeprowadzona w ubiegłym roku na wysypisku. Radni mieli do zarządu spółki przygotowanych wiele szczegółowych pytań na ten temat, ale…

Na pytania radnych, dotyczących funkcjonowania wysypiska, Zarząd stwierdził, że wszystko co miał do powiedzenia w tej sprawie zostało zawarte w odczytanym przez wiceprezesa piśmie.

Czytaj także: Nowy Sącz: wróciła sprawa wysypiska śmieci. Sesja rady znowu przerwana

Prawie trzygodzinne burzliwe obrady, można powiedzieć w żaden sposób nie rozjaśniły radnym sytuacji. Po zakończeniu przerwy, o którą poprosił przewodniczący klubu PiS Wybieram Nowy Sącz Michał Kądziołka, zarząd miejskiej spółki NOVA już nie uczestniczył w obradach sesji online. Z powodu braku strony do rozmowy przewodnicząca rady Iwona Mularczyk przerwała sesję. Dzisiaj jej dalszy ciąg.

Czy tym razem radni będą mieli możliwość zadania zarządowi spółki NOVA pytań, na które chcieli uzyskać odpowiedź tydzień temu?

Początek przerwanej sesji o godz. 15. Na razie w porządku obrad jest jeden punkt dotyczący spółki NOVA i kontroli na wysypisku śmieci – dyskusja.

i.michalec@sadeczanin.info, dot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu