Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
07/04/2020 - 15:55

Nowy Sącz: a jednak działają! Radni rozdają maseczki seniorom [ZDJĘCIA]

Wielu radnych, w tym także przewodniczących zarządów osiedli w Nowym Sączu od kilku dni zaopatruje seniorów w maseczki wielokrotnego użytku, które dostali od prezydenta Ludomira Handzla. Na maseczki mogą liczyć osoby w wieku powyżej 70 lat. Zainteresowanie jest ogromne.

Najpierw maseczki wielokrotnego użytku, szyte z certyfikowanego materiału, które ściągnęły do Nowego Sącza władze miasta trafiły do pracowników sądeckiego szpitala, domów pomocy społecznej, straży miejskiej, policji, pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz innych urzędów.

Czytaj także: Koronawirus: zmarł pacjent „zero” w Małopolsce

Od kilku dni otrzymują je także seniorzy powyżej 70 roku życia. W akcję „Maseczka dla seniora” zaangażowało się wielu sądeckich radnych. Maseczki dostarczane są do domów seniorów mieszkających na różnych osiedlach.

Radni, którzy włączyli się w tę akcję przyznają, że zainteresowanie ze strony seniorów jest ogromne. Telefony radnych, z którymi kontaktują się mieszkańcy dosłownie nie milkną. Dzwonią przez cały dzień.

W te maseczkowe działania włączyli się radni m.in. Krzysztof Ziaja, Leszek Zegzda, Leszek Gieniec, Jakub Prokopowicz, Dawid Dumana, Grzegorz Fecko, Józef Hojnor, Krzysztof Ziaja, Grzegorz Ledziński, Maciej Prostko,Tadeusz Gajdosz i Krystyna Witkowska. Indywidualnie działa także radny Michał Kądziołka i Artur Czernecki.

Jednym z radnych, który od soboty rozwozi maseczki seniorom jest Krzysztof Ziaja (Koalicja Nowosądecka). Przekazuje je na osiedlach: Kochanowskiego, Stare Miasto, Centrum, Helena, Przetakówka, a nawet Zabełcze

Czytaj na następnej stronieDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe