Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 31 lipca. Imieniny: Ignacego, Lodomiry, Romana
12/07/2019 - 17:35

Nowy Sącz: kopią wzdłuż Alei Piłsudskiego. Co się tam dzieje? [FILM, ZDJĘCIA]

Jedna 2,5 kilometrowa nitka ścieżki pieszo-rowerowej nad Kamienicą jest już, no prawie gotowa. Już za moment będzie wylewany asfalt. I ta część ścieżki byłaby już gotowa. Rozpoczęły się też już prace przy drugiej nitce o takiej samej długości, która została wytyczona m.in. wzdłuż al. Piłsudskiego.

Drogowcy przebudują istniejący układ komunikacyjny w obrębie Ronda Solidarności oraz ciąg pieszo-rowerowy od Alei Piłsudskiego do kładki na wysokości ulicy Wiśniowieckiego.

Cała pętla ścieżki pieszo-rowerowej będzie miała pięć kilometrów długości.

Przypomnijmy, że inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Nowym Sączu w ramach projektu pt. „Centra Aktywnego Wypoczynku” wraz z budową tras biegowych i biegowo-rowerowych nad Kamienicą. Jego liderem jest Fundacja Sądecka.

Zadanie pochłonie 5 276 700 złotych (brutto). Jest ono dofinansowane z funduszy unijnych. Urząd Miasta w Nowym Sączu uzyskał dofinansowanie  na to zadanie w kwocie 1 563 000 złotych.

Przypomnijmy także, że we wspomnianym projekcie, oprócz Nowego Sącza, udział biorą również Stary Sącz, Łącko, Chełmiec oraz Bobowa.

W sumie, w ramach projektu "Centra Aktywnego Wypoczynku" powstanie siedemnaście kilometrów ścieżek turystycznych, połączonych z siecią tras w województwie małopolskim. Celem projektu, poza stworzeniem możliwości aktywnego wypoczynku mieszkańcom sądeckich gmin i Nowego Sącza jest również podniesienie atrakcyjności naszego regionu.

W ramach kolejnych etapów inwestycji, wykonane zostaną siłownie „pod chmurką”, instalacja oświetlenia, monitoring, stojaki rowerowe oraz kosze na śmieci.

Projekt Centra Aktywnego Wypoczynku, w tym trasy biegowe i biegowo-rowerowe odbywa się w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w zakresie polityki spójności w perspektywie finansowej 2014-2020.

i.michalec@sadeczanin.info, e.stachura@sadeczanin.info, fot. IM, film: Krzysztof Stachura.Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021