Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 lutego. Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława
23/02/2021 - 17:45

Nowy Sącz: na rondzie już jest tabliczka z imieniem Carla Mengera (WIDEO)

Na rondzie u zbiegu ul. Hallera-Sucharskiego-Barska w Nowym Sączu została dzisiaj zamontowana tabliczka z imieniem patrona – Carla Mengera, wybitnego ekonomisty, twórcy szkoły austriackiej w ekonomii.

Odpowiedni stelaż stanął na rondzie dzisiaj rano, a na nim zainstalowano tabliczkę informującą mieszkańców o tym, że jest to rondo, którego patronem jest Carl Menger. Rada Miasta zaakceptowała takiego patrona pod koniec stycznia tego roku.\

Czytaj także: Rondo u zbiegu ul. Hallera–Sucharskiego-Barska ma imię Carla Mengera

Nowy Sącz: na rondzie już jest tabliczka z imieniem Carla Mengera (WIDEO)

Przypomnijmy, że z inicjatywą upamiętnienia w Nowym Sączu Carla Mengera wystąpiła grupa sądeczan: Krzysztof Rzońca, Andrzej Skupień i Karol Kołat, którzy przy wsparciu Instytutu Misesa i Wyższej Szkoły Biznesu złożyli w tej sprawie petycję oraz uruchomili internetową zbiórką podpisów, aby w Nowym Sączu nazwać któreś z rond imieniem tego wybitnego ekonomisty.

Czytaj także: Carl Menger, ekonomista urodzony w Sączu. Mógłby pretendować do Nagrody Nobla

Warto zaznaczyć, że w tym roku przypada 100. rocznica śmierci Carla Mengera. Także Towarzystwo Polsko-Austriackie w Nowym Sączu, któremu szefuje sądecki historyk Łukasz Połomski ogłosiło rok 2021 rokiem tego wybitnego ekonomisty. Cała rozmowa o Carlu Mengerze z historykiem Łukaszem Połomskim w materiale filmowym.

i.michalec@sadeczanin.info, Fot. RG., film: Daniel Szlag.Dziękujemy za przesłanie błędu