Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
29/11/2018 - 11:30

Nowy Sącz: następni pracownicy ratusza pożegnali się z posadami

Kolejni pracownicy Urzędu Miasta w Nowym Sączu stracili pracę. Już jedenaście osób - dyrektorów wydziałów oraz osób piastujących w ratuszu kierownicze funkcje pożegnało się, decyzją wiceprezydenta Nowego Sącza Artura Bochenka, z posadami.

Do grona kilku już zwolnionych urzędników dołączyły następne osoby: Anna Tokarz, kierownik Biura Rady Miasta, Dariusz Różycki, kierownik Zespołu Kontroli Wewnętrznej, Krzysztof Popiela, pełnomocnik ds. Romów.

Czy to koniec zwolnień? Jeszcze się chyba na to nie zanosi. Pracownicy, którzy mają długi staż pracy  w Urzędzie Miasta  drżą o swoje posady. Jaki jest oficjalny powód takich kadrowych przetasowań? Brak zaufania - uzasadniał portalowi "Sądeczanin" info kilka dni temu I wiceprezydent Nowego Sącza.

Osoby, z którymi nowe władze miasta pożegnały się otrzymały trzymiesięczne wypowiedzenie bez konieczności świadczenia pracy. Zwolnieni pracownicy, w ramach biegnącego już wypowiedzenia wykorzystują jeszcze przysługujące im urlopy.

Zapytaliśmy wiceprezydenta Nowego Sącza, czy bierze pod uwagę kolejne zwolnienia , albo przesunięcia pracowników w strukturze urzędu? Od kilku dni sytuacja jest bowiem bardzo dynamiczna i rozwojowa.

- Dzisiaj (środa - przyp. red.) nikt nie stracił pracy - powiedział wczoraj wieczorem wiceprezydent Bochenek. - Wręcz przeciwnie powołani zostali pełniący obowiązki, bo ktoś musi zastępować dyrektorów. Są to osoby pracujące w komórkach wewnętrznych. Zostaną ogłoszone nabory na nowe stanowiska urzędnicze, zgodne z nowym schematem i nowym regulaminem organizacyjnym urzędu, które wejdą w życie od 1 stycznia 2019 roku.

Wiceprezydent Bochenek potwierdził "Sądeczaninowi. info, że posadę straciły kolejne osoby: Anna Tokarz, Dariusz Różycki oraz Krzysztof Popiela.

- Cały czas przyglądamy się pracy osób - dodaje wiceprezydent. - Ruchy kadrowe, które zostały wykonane były chyba spodziewane. Dwadzieścia dwa tysiące głosów oddanych na Ludomira Handzla i Koalicję Nowosądecką były to głosy chcące realnej zmiany w zarządzaniu miastem i tę zmianę wykonujemy. Sądzę, że były to zmiany spodziewane.

Jak się dowiedział nieoficjalnie portal "Sądeczanin.info" po. szefa Kancelarii prezydenta miasta został Sławomir Sikora, długoletni dziennikarz, obecnie pracujący w tej komórce UM.

i.michalec@sadeczanin.info, Fot. arch. Sadeczanin.info.Dziękujemy za przesłanie błędu