Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
14/06/2019 - 12:05

Nowy Sącz: Nie mają drogi, bo bronili praw lokatorów Grodzkiej? [WIDEO]

Założyli wiele lat temu Komitet Obrony Lokatorów, i w tym właśnie mieszkańcy wieżowca przy ul. Lwowskiej 136 w Nowym Sączu upatrują powodu, dla którego mimo ich wieloletnich starań nie mogą się doprosić drogi dojazdowej. Budynek, który ma dojazd drogą techniczną administrowany jest przez Grodzką Spółdzielnię Mieszkaniową.

Droga dojazdowa do wspomnianego wieżowca wygląda jak te, albo i gorzej, z poligonów. Ogromne wyrwy, które bez przerwy uszkadzają auta a zimą i jesienią wypełniają się błotnistą breją, że można poruszać się po niej jedynie w gumiakach. Około 150 osób znosić musi podobne udręki, bo najpierw spółdzielnia twierdziła, że trzeba zaczekać jak powstaną następne budynki, potem zasłaniała się, że nie może dogadać się z Wojskową Administracją Mieszkaniową, do której należy budynek zaraz obok.

Następny argument był taki, że droga powstanie jak inni spółdzielcy się zgodzą, by zmniejszyć zieleniec i zrobić na nim miejsca parkingowe, bo dwa razy nie ma sensu przysyłać tu drogowców. I nagle nastąpił moment, w którym feralna droga znalazła się w harmonogramie prac spółdzielni. Tyle, że co roku jest z niego zrzucana na kolejne lata. W tym roku miała być już robiona na sto procent, ale mamy już czerwiec i nadal się nic nie dzieje. Spółdzielcy mieszkający pod adresem Lwowska 136 usłyszeli, że sezon drogowy trwa do października, ale już nikomu nie wierzą. Poprosili nas o interwencję. Nagraliśmy ich wypowiedzi, w których przytaczają kolejne potyczki z GSM. Na filmie widać doskonale, że droga jest w stanie bardziej niż opłakanym. Co na to zarząd Grodzkiej?

Odpowiedź prezesa Jarosława Iwańca na pewno ucieszy wszystkich. Przytaczamy ją w całości: - 8 kwietnia 2019 została podpisana umowa z firmą KES-PLUS Usługi Instalacyjno-Budowlane Stanisław Kukulak - umowa na wykonanie przedmiotowych robót drogowych na terenie administrowanym przez ZAB - 3. Realizacja przedmiotowych robót nastąpi po zakończeniu uzgodnień z firmą TAURON. Zakończenie uzgodnień jest przewidywane  do końca przyszłego tygodnia. Poza tymi uzgodnieniami nie ma innych przeszkód formalno-prawnych do wykonania przewidzianego planem remontu, zatem prace powinny rozpocząć się już w czerwcu.

ES [email protected] Fot.: ES Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)