Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
09/01/2020 - 17:15

Nowy Sącz: nie maleją kolejki po kartę nowosądeczanina

Długie kolejki ustawiają się przed punktami obsługi klienta Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu. Przeważają ci, którzy przyszli odebrać kartę nowosądeczanina, albo złożyć wniosek o jej wydanie.

Zainteresowanie kartą nowosądeczanina nie słabnie. Tylko niewielu nowosądeczan, którzy złożyli wnioski w pierwszych dniach, kiedy ruszył program, już odebrała plastikową plakietkę uprawniającą do bezpłatnego podróżowania miejską komunikacją autobusową i darmowego parkowania przez 90 minut w strefie płatnego parkowania i 10-procentowej zniżki na krytą pływalnię.

Jeśli ktoś składa wniosek o kartę nowosądeczanina osobiście, to niestety musi swoje odstać w długim „ogonku”. A to ludzi - nie bez racji - wkurza. Zwłaszcza, że w punkcie obsługi klienta MPK załatwiają też sprawy ci, którzy chcą wykupić abonament, by mogli parkować na terenie miasta, a także korzystają z miesięcznych biletów autobusowych.

Zobacz też: Karta nowosądeczanina - instrukcja obsługi

Już wczoraj pisaliśmy, że jednym ze sposobów na zmniejszenie kolejek przed i w punktach MPK jest składanie wniosków o kartę nowosądeczanina drogą elektroniczną. By zaradzić tej sytuacji zostały też w tych punktach wydzielone odrębne stanowiska, w których przyjmowane są wnioski o kartę.

Najbardziej obleganymi w mieście punktami obsługi klienta MPK są: ten znajdujący się w rynku 22 oraz w budynku nowego dworca MPK. Do tego ostatniego zajrzeliśmy dzisiaj z kamerą. Przed punktem w kolejce stało kilkanaście osób i wciąż dochodziły nowe. Część mieszkańców przyszło już po odbiór karty, inni zaś, by złożyć wniosek.

Jedną z mieszkanek, która pojawiła się dzisiaj w punkcie w nowym dworcu MPK była młoda mama z kilkuletnim synkiem. Najpierw wybrała właśnie złożenie wniosku przez internet, ale pojawiły się nieprzewidziane problemy. Musiała pofatygować się osobiście do punktu.

Inna klientka dopełniła dzisiaj w tym punkcie wszystkich formalności związanych z kartą nowosądeczanina dla czterech osób w rodzinie. Ma nadzieję, że szybko dostanie kartę, z której będzie mogła korzystać. Cała rozmowa w materiale filmowym.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu