Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
08/10/2019 - 13:35

Nowy Sącz: nie poznacie otolaryngologii w sądeckim szpitalu [Film]

Kolejny oddział w szpitalu w Nowym Sączu został wyremontowany. Na oddziale otolaryngologicznym poprawią się warunki pracy dla lekarzy, jak i personelu medycznego, jak i warunki pobytu samych pacjentów.

Oddział otolaryngologiczny, znajdujący się w skrzydle B sądeckiego szpitala, od dawna prosił się o kapitalny remont. Jego modernizacja została przeprowadzona w ramach realizowanego od wielu miesięcy dużego projektu pn.: „Rozwój Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu poprzez poprawę standardu i jakości usług medycznych”.

Wspomniany projekt obejmował także remont oddziałów: chorób wewnętrznych (w 2018 roku), pediatrycznego i chirurgicznego dla dzieci (w 2019 roku).

Remont otolaryngologii trwał od sierpnia i zakończył się kilka dni temu. Ekipa budowlana z sądeckiej firmy, która wygrała przetarg na to zadanie, pracowała w kilku salach.

- Oddział jest już po remoncie. Zacznie funkcjonować w najbliższych dniach – mówi Elżbieta Jasińska, koordynator projektu z sądeckiego szpitala. – Obecnie montowane jest tam nowe wyposażenie. Liczba łóżek nie zmieniła się. Jest ich dwadzieścia, z tym, że szesnaście będzie do dyspozycji pacjentów dorosłych.

Jedna sala została przeznaczona tylko i wyłącznie dla pacjentów najmłodszych. Będą w niej cztery łóżeczka dla maluchów. Przy każdym łóżeczku znajdzie się rozkładany fotel dla rodzica, albo opiekuna dziecka. Fotele podarowała Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Rodzice, którzy będą chcieli czuwać przy swoim maluchu będą mieli zagwarantowane odpowiednie warunki.

Wyremontowany oddział zyskał także specjalną wygłuszoną kabinę do badania słuchu. Jest również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Koszt remontu otolaryngologii wyniósł 570 tys. złotych. Były to środki z Urzędu Marszałkowskiego, a część pochodziła z realizowanego projektu „Rozwój Szpitala im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu”.

[email protected], fot. IM.

Nie poznacie otolaryngologii w sądeckim szpitalu
Oddział jest już po remoncie. Zacznie funkcjonować w najbliższych dniach. Obecnie montowane jest tam nowe wyposażenie. Liczba łóżek nie zmieniła się. Jest ich dwadzieścia, z tym, że szesnaście będzie do dyspozycji pacjentów dorosłych. Jedna sala została przeznaczona tylko i wyłącznie dla pacjentów najmłodszych


Dziękujemy za przesłanie błędu