Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
10/04/2019 - 10:50

Nowy Sącz: no i chwycili za pióra. Gimnazjalna nerwówka i wreszcie egzamin

W ośmiu szkołach w Nowym Sączu za gimnazjalistami piszącymi dzisiaj pierwszy w swoim życiu egzamin zamknęły się drzwi sal. Mimo czarnych scenariuszy nauczyciele stanęli na wysokości zadania. Egzamin rozpoczął się w szkołach punktualnie o godz. 9.

Do zdawania egzaminu gimnazjalnego uprawnionych jest dzisiaj w Nowym Sączu 797 uczniów. MImo trwającego wciąż strajku ZNP, dyrektorzy wszystkich ośmiu szkół zdążyli, na szczęście skompletować zespoły egzaminacyjne.  

Pierwsi gimnazjaliści pojawili się dzisiaj w swoich macierzystych szkołach kilkadziesiąt minut przed wejściem do sal. Dzisiaj młodzież pisze część humanistyczną. W tym roku egzamin zdaje ostatni rocznik wygaszanych gimnazjów.

W I Liceum Ogólnokształcących im. Jana Długosza do egzaminu przystąpiło 64 uczniów z dwóch klas. Przed godziną 9 byli wpuszczani przez komisję egzaminacyjną do sali gimnastycznej. Każdy uczeń wchodząc do niej pokazywał legitymację i losował numerek stolika, przy którym miał pisać egzamin.

Gimnazjaliści nie ukrywali dzisiaj rano przed wejściem na salę, ze się stresują, ale mieli nadzieję, że wszystko pójdzie po ich myśli.

- Jest trochę stresu. Nie da się go uniknąć, ale wierzymy, że będzie dobrze – mówią Urszula Michalik oraz Julia Gajewska z klasy III a Gimnazjum nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu. - Staramy się podchodzić do egzaminu spokojnie. Mamy nadzieję , że damy sobie radę i, że egzamin nie okaże się zbyt skomplikowany, choć zakładamy, że może być trudniej, niż w latach poprzednich, bo są to egzaminy ostatniego rocznika gimnazjalistów.

W Szkole Podstawowej nr 3 w Nowym Sączu przy ul. Szkolnej do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło 137 uczniów. Przebieg egzaminu oprócz powołanych zespołów egzaminacyjnych nadzorował dyrektor szkoły, Andrzej Hasslinger.

- Jakiegoś większego zdenerwowania wśród zdających nie zaobserwowałem – powiedział Sadeczaninowi.info dyrektor Hasslinger. – Zobaczymy, czy dzień, czy dwa dni luzu, które mieli wpłynął na nich korzystnie, czy też nie. To się okaże. Nauczyciele też są przejęci. Z niepokojem czekają na wyniki gimnazjalne, a  te poznamy na początku czerwca.

Lista szkół w Nowym Sączu przeprowadzających egzaminy gimnazjalne:

  • Szkoła Podstawowa nr 1
  • Szkoła Podstawowa nr 3
  • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi
  • Szkoła Podstawowa nr 9
  • Szkoła Podstawowa nr 15
  • Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi
  • I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi
  • Zespół Szkół i Placówek Oświatowych.

[email protected], fot. IM.

Rozpoczął się egzamin gimnazjalny
W ośmiu szkołach w Nowym Sączu za gimnazjalistami piszącymi dzisiaj pierwszy w swoim życiu egzamin zamknęły się drzwi sal. Mimo czarnych scenariuszy nauczyciele stanęli na wysokości zadania. Egzamin rozpoczął się w szkołach punktualnie o godz. 9.


Dziękujemy za przesłanie błędu