Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
08/01/2020 - 16:50

Nowy Sącz: za czym kolejka ta stoi? Szturm na Punkty Obsługi Klienta MPK

Takich kolejek przed i w Punktach Obsługi Klienta Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu nie było od wielu lat. Nowosądeczanie przypuścili na nie szturm. Za czym kolejka ta stoi.

W większości są to mieszkańcy, którzy chcą złożyć wniosek o Kartę Nowosądeczanina i ci, którzy przyszli ją odebrać. Trzeba, niestety, przynajmniej w dwóch najbardziej oblężonych punktach odstać swoje. Niektórym mieszkańcom puszczają nerwy.

W kolejce czekają też cierpliwie ci, którzy chcą wykupić abonament uprawniający do parkowania w Strefie Płatnego parkowania A lub B, a także ci, którzy nie mają jeszcze Karty Nowosądeczanina i muszą kupić miesięczny bilet autobusowy, aby móc podróżować autobusami MPK.

Oblężenie przeżywają przede wszystkim dwa punkty w rynku (Rynek 22, wejście od ul. Piotra Skargi) oraz ten znajdujący się w oddanym do użytku w ubiegłym roku nowym dworcu MPK (al. Batorego 92). Najlepsza sytuacja jest w punkcie znajdującym się w biurowcu, gdzie swoją siedzibę ma spółka MPK i Miejski Zarząd Dróg przy ul. Wyspiańskiego 22.

Jacek Żelasko, przewodniczący zespołu ds. wprowadzania Karty Nowosądeczanina apeluje do mieszkańców o to, aby, jeśli to możliwe składać wnioski drogą elektroniczną i o to, aby korzystać z wniosków rodzinnych, jeśli o Kartę Nowosądeczanina stara się kilka osób mających ten sam adres zamieszkania. To zdecydowanie skróci kolejki w Punktach Obsługi Klienta MPK.

- Dziennie przyjmujemy kilkaset wniosków – informuje Jacek Żelasko. – W tej chwili, można powiedzieć, jesteśmy „ofiarami klęski urodzaju”. Jeszcze nie minął miesiąc, odkąd funkcjonuje program „Karta Nowosądeczanina”, a chce z niego korzystać więcej osób, niż w przypadku dwóch innych programów – Nowosądeckiej Karty Dużej Rodziny i Nowosądeckiej Karty Seniora. Te dwa programy funkcjonują już kilka lat i liczba aktywnych kart nie przekracza dwunastu tysięcy. W przypadku Karty Nowosądeczanina zostało złożonych do tej pory, zarówno drogą elektroniczną i osobiście, prawie 15 tys. wniosków.

Zespół przygotowujący wdrożenie programu „Karty Nowosądeczanina” w życie w pierwszej kolejności zamówił 30 tys. kart. Teraz zwiększył zamówienie o kolejne 4,5 tysiąca.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. Czytelnik.Dziękujemy za przesłanie błędu