Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
20/06/2018 - 09:00

Nowy Sącz: Zamiast świecącej wiśni mamy świecącą brzoskwinię

Mieszkańcy ze zdumieniem obserwowali, jak ozdobne, sztuczne drzewko stojące od kilku lat w centralnym punkcie sądeckiego deptaku - u zbiegu ulic Jagiellońskiej i Wałowej - jest przez ekipę pracowników demontowane. Zostało załadowane na samochód i wywiezione.

O demontażu drzewka poinformowała nas Czytelniczka, która nagrała załączony filmik. - Szkoda żeby to drzewko znikło, bo cały czas mam okazję obserwować jak wieczorami robią sobie tu zdjęcia pary czy rodzice z dziećmi. To taki charakterystyczny punkt na deptaku - komentowała prosząc nas o dopytanie, czy świetlna ozdoba wróci na miejsce.

Kilka godzin później na deptak dotarł samochód, który przywiózł zupełnie nowe drzewko. Zainstalowano je w miejsce zdemontowanego. Jak poinformowali nas przedstawiciele biura prasowego Urzędu Miasta, teraz będzie tu stała brzoskwinia, która zastąpiła wysłużoną wiśnię, która miała już kilka lat. Niektóre jej świecące elementy po prostu się wysłużyły.


Demontaż i montaż przeprowadzili pracownicy Zespołu ds. Zarządzania Energią Urzędu Miasta Nowego Sącza w ramach konserwacji miejskiego, ulicznego oświetlenia. Teraz na sądeckim deptaku będziemy mieli oświetloną brzoskwinię.

[email protected], Fot. Czytelnik.

Zmiany na deptaku
Brzoskwinia zastąpiła świecącą wiśnię


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe