Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
21/01/2021 - 20:00

Nowy Sącz: zima to trudny czas dla zwierząt w schroniskach. Adoptuj! [VIDEO]

Zima to trudny czas dla psów, trafiających do schronisk. W ostatnim czasie, podczas kilkudniowych silnych mrozów, wiele zwierząt ze schroniska w Nowym Sączu przetrwało dla ten ciężki dla nich czas w domach tymczasowych. Stało się tak, dzięki ludziom wielkiego serca, którzy na kilka dni użyczyli czworonogom ciepłego schronienia.

Czworonogi, podobnie jak ludzie narażone są na wychłodzenie. Ich funkcjonowanie przy minusowych temperaturach utrudnia też bezpośredni kontakt z lodowatym podłożem. 

Kiedy kilka dni temu w Nowym Sączu i regionie ścisnął solidny mróz, sądeczanie nie pozostali obojętni na apel schroniska dla bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu.

Jego szefowa Joanna Otto zwróciła się w mediach społecznościowych o to, czy nie znalazłaby się chętna osoba, która zabrałaby na kilka dni ze schroniska psiaka. Tak, aby pieski, szczególnie te starsze mogły w cieple i dobrych warunkach, spędzić kilka dni.

- To był taki spontaniczny wpis, a reakcja ludzi na niego dosłownie totalnie mnie zaskoczyła – mówi szefowa sądeckiego schroniska. – Odzew na mój apel był natychmiastowy. Naprawdę takiego nie spodziewałam się. Odzew był taki, że na ten trudny, mroźny czas tymczasowe schronienie znalazły wszystkie psy, które mogły być w tym czasie przekazane na kilka dni. Do domów tymczasowych trafiło około trzydziestu zwierząt.

W schronisku pozostały jedynie tylko te psy, które znajdowały się na kwarantannie (tzn. m.in. takie, które dopiero będą szczepione na wściekliznę). Część została ulokowana w tzw. kocich izolatkach.

Jak powiedziała nam szefowa sądeckiego schroniska dla zwierząt, większość z nich, niestety wróciła. Ale przez kilka dni mogły w tymczasowych domach przetrwać silny mróz. Na szczęście po nim przyszła odwilż.

- Liczymy, że z piesków, które znalazły się w domach tymczasowych nie wróci do schroniska cztery, albo pięć psów. A to już jest coś.

Liczba psów w sądeckim schronisku jest płynna. Zależy to m.in. od liczby adopcji. Obecnie w schronisku przebywa także sześć kotów.

Oto podopieczni schroniska w Nowym Sączu  - Zobacz - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu