Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 12 kwietnia. Imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny
15/05/2019 - 12:50

Ona musi zostać gwiazdą! Z Sącza przez Londyn po pierwszą płytę do Ameryki

Ma ledwie szesnaście lat, ale bardzo konsekwentnie buduje swoją artystyczną karierę. Wiktoria Tracz z Nowego Sącza, która szlifuje swój wokalny talent w The Brit School w Londynie, gdzie śpiewu uczyła się słynna Adele, nie tylko podbiła serca widzów programu The Voice Kids. Nagrała też singiel, została producentką własnego teledysku za granicą, a teraz wydała swoją debiutancką płytę.


Mama mówi o niej, że jak sobie coś wymyśli, musi to zrobić natychmiast. No i ciągle coś wymyśla. Najpierw wymyśliła, że będzie szlifować swój muzyczny talent w The Brit School w Londynie, której absolwentką jest słynna Adele i Amy Winehouse i Katie Melua.

- Szkoła jest fantastyczna - mówiła Wiktoria Tracz w rozmowie z ”Sądeczaninem”.-  Oprócz normalnego programu nauczania realizujemy swoje artystyczne pasje. Jedni, tak jak ja, uczą się śpiewu i muzyki, inni tańca, jeszcze inni sztuki filmowej.

Mimo natłoku zajęć spełniła swoje kolejne marzenie. Wystąpiła w telewizyjnym programie The Voice Kids,  który– co podkreśla - był dla niej wielką przygodą.

- Wygrana czy przegrana… to nie jest najważniejsze. Liczył się występ na niesamowitej scenie przed bardzo żywiołową publicznością. Poznałam też świetnych ludzi i zyskałam nowych przyjaciół - dodaje nastolatka.

 Czytaj też Ale odlot dziewczyno! Wiktoria z Korzennej podbiła serca jurorów w The Voice of Kids. Publiczność oszalała

A potem Wiktoria pognała dalej. Zakasała rękawy i nagrała po angielsku swój pierwszy singiel, który wyprodukowała wytwórnia Delphy Records. Wiktoria jest współautorką tekstu i muzyki. Piosenka pojawiła się na różnych platformach muzycznych takich jak YouTube, Spotify, Amazon, czy  Tidal. Na tym młoda wokalistka nie poprzestała. Postanowiła, że zostanie producentką własnego teledysku. O pomoc w realizacji zamierzenia poprosiła angielskich przyjaciół ze swojej szkoły.

- Jestem w jedenastej klasie i na razie oficjalnie nie mogę samodzielnie realizować projektów. Jednak otrzymałam wsparcie szkoły opowiadała w rozmowie z "Sądeczaninem".- Usłyszałam, że mogę to robić podczas przerwy na lunch, która trwa czterdzieści pięć minut. Zbieraliśmy się codziennie. Było trudno, ale daliśmy radę. Spięliśmy się i zrobiliśmy teledysk.

Czytaj też Dała czadu! 15-lenia Wiktoria Tracz sama wyprodukowała swój teledysk w Londynie!

Od jakiegoś czasu Wiktoria marzyła o nagraniu płyty. I to marzenie też zrealizowała. W sieci właśnie ukazał się teledysk piosenki „Powroty Impossible” który promuje krążek.

- Śpiewam o rozstaniach i trudzie zapomnienia – zdradza Wiktoria. -  Muzykę skomponował producent i gitarzysta zespołu „Video”, multiinstrumentalista Marek Yan Kisieliński, słowa napisał Krzysztof Dzikowski.

Teledysk do piosenki powstał w Kalifornii, w trakcie koncertów Wiktorii w Stanach Zjednoczonych na zaproszenie Helena Modjewska Art And Culture Club w Los Angeles. Traczówna występowała między innymi przed publicznością w Los Angeles, Las Vegas i San Diego.

- Premiera płyty, która wydaje Fundacja im. Krzysztofa Dzikowskiego, odbędzie się już niedługo. pod koniec tego miesiąca! – cieszy się Wiktoria.

[email protected]. fot archiwumDziękujemy za przesłanie błędu