Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
10/01/2022 - 12:05

Ostatnia droga śp. Andrzeja Kruczka. Tłumy żegnały społecznika [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Zmarły 1 stycznia wieloletni prezes OSP Cieniawa - Andrzej Kruczek spoczął w sobotę na cmentarzu parafialnym. Jego pogrzeb zgromadził wiele osób. Wielkiego społecznika żegnała rodzina, przyjaciele oraz m.in. druhowie z OSP czy wójt gminy Grybów.

Śp. Andrzej Kruczek zmarł 1 stycznia. Był człowiekiem bardzo oddanym lokalnej społeczności. Za swoją wzorową postawę otrzymywał liczne odznaczenia. Został mu przyznany m.in. złoty medal za zasługi dla pożarnictwa czy złote jabłko sądeckie za zasługi dla powiatu nowosądeckiego. W sobotę (08.01) odbył się jego pogrzeb.

Msza św. została odprawiona w kościele św. Franciszka z Asyżu w Cieniawie. Spoczął na cmentarzu parafialnym. W ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina, znajomi i przyjaciele. Był wielkim społecznikiem więc w Cieniawie i gminie Grybów znali go niemal wszystkich.

Na pogrzebie pojawili się m.in. strażacy z terenu miasta i gminy Grybów wraz z pocztami sztandarowymi, prezes zarządu oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Nowym Sączu oraz delegacje z sąsiednich miejscowości. Nie zabrakło też władz samorządowych z wójtem gminy Grybów Jackiem Migaczem oraz burmistrzem Grybowa Pawłem Fydą na czele. Obecna była również delegacja szkolna.

Podczas mszy pogrzebowej przypomniane zostały m.in. zasługi zmarłego dla całej społeczności wsi i gminy. Śp. Andrzej Kruczek w 2003 roku został prezesem OSP Cieniawa. Rozbudował remizę, a w garażu pojawił się nowy samochód. W ubiegłym roku jednostka zwyciężyła w zawodach strażackich. Ponadto od 2020 roku był prezesem spółki wodociągowej  w Cieniawie.

Zawsze chętnie pomagał w organizowaniu dożynek czy zjazdów grybowskiego SKT Sądeczanin. - Andrzej był człowiekiem pokoju, nigdy z nikim się nie kłócił. Zawsze jak prawdziwy strażak gasił spory w naszej miejscowości. Nie lubił kłótni, jednoczył wszystkich, mówił prawdę prosto w oczy. Gdy zaistniał jakiś problem, nawet w relacjach rodzinnych, zawsze doradził. Miał to coś, co wciąż ciągnęło nas do niego, charyzmę i spokój – wspomina Łukasz Poręba, przyjaciel zmarłego. ([email protected], fot.: Cieniawa.info, wideo: Cieniawa.info)

Pogrzeb śp. Andrzeja Kruczka
Rodzina, znajomi i przyjaciele pożegnali śp. Andrzeja Kruczka. Pogrzeb zgromadził bardzo wiele osób.


Dziękujemy za przesłanie błędu