Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
21/04/2021 - 13:35

Piękne wideo! Osamotniony bociek czas żałoby przechodzi remontując gniazdo

Nasz bociek z Nawojowej, który kilka dni temu stracił partnera czas żałoby przechodzi remontując gniazdo. Ale czy w gnieździe są już jaja? Dzięki nagraniu wykonanemu za pomocą drona znamy odpowiedź na pytanie nurtujące specjalistów. Jakie? Czy mamy już do czynienia z samotnym, ptasim rodzicem.

O tej smutnej historii pisaliśmy – już po raz drugi – w publikacji Bociek z Nawojowej raczej nie przeżyje. Co grozi samotnemu, ptasiemu rodzicowi?

Wtedy Jacek Wąsińcki specjalista z ośrodka pod Katowicami, gdzie trafił poszkodowany partner boćka z Nawojowej, pocieszał zmartwionych mieszkańców Nawojowej, że drugi ptak powinien sobie w tych okolicznościach bez problemu poradzić, znaleźć nowego partnera. Ale Wąsińskiego martwiło, czy w gnieździe nie ma już przypadkiem jaj, bo wtedy los pisklaków byłby zagrożony i niezbędna byłaby też interwencja człowieka.

Piękne wideo! Osamotniony bociek czas żałoby przechodzi remontując gniazdo

Zobacz też: Posypią się kary w Piwnicznej-Zdroju! Gmina turystyczna musi być czysta

W Nawojowej mieszkańcy mocno wzięli sobie to do serca i już wczoraj jeden z nich, pan Adam Herbut, korzystając ze swojego drona sprawdził jak się sprawy mają. Na szczęście jaj nie ma. Okazało się przy okazji, co na pewno wszystkich ucieszy, że osamotniony bociek otrząsnął się już z utraty partnera i przechodzi żałobę remontując gniazdo.

- Co fantastycznego. Czekałem jak bociek odleci, żeby sprawdzić czy w gnieździe są jaja. Na szczęście ich nie ma. Nagle ptak nadleciał z całą nawiązką trawy w dziobie i wylądował na gnieździe. Niepowtarzalny widok – nie kryje radości autor filmu.

Zresztą zobaczcie sami! Nie wiemy jak Was, ale nas ten widok mocno rozczula. ([email protected] Fot. i film Adam Herbut, montaż Daniel Szlag)Dziękujemy za przesłanie błędu