Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
26/07/2019 - 14:50

Piorun uderzył w budynki. W jednej chwili stracili cały dobytek. Pomóżmy im!

W jednej chwili ich życie całkowicie się zmieniło. Piorun uderzył w budynki gospodarcze, które zaczęły się palić. Ich jedyne źródło utrzymania spłonęło. Ponieśli straty sięgające nawet kilkuset tysięcy złotych. Pomóżmy im!

Tak, jak już informowaliśmy kilka dni temu na łamach portalu Sądeczanin, w niedzielę (21 lipca) na granicy powiatu nowosądeckiego i tarnowskiego w niewielkiej wsi Falkowa piorun uderzył w budynki gospodarcze. Zapaliła się stajnia oraz stodoła. Sytuacja była dramatyczna. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Zanim zastępy strażackie z Tarnowa i pobliskich jednostek dotarły na miejsce, budynki były już całe w ogniu.

Zobacz też Wielki pożar w Falkowej. Piorun uderzył w budynki gospodarcze. [WIDEO]

Przez kilka godzin kilkudziesięciu strażaków walczyło z żywiołem. Niestety niewiele udało się uratować. Właściciele ponieśli straty sięgające nawet kilkuset tysięcy złotych. Spłonęło sześć sztuk bydła, które znajdowało się w stajni, siano, maszyny rolnicze oraz budynki gospodarcze. W tym całym nieszczęściu najważniejsze jest jednak to, że nikt z domowników nie ucierpiał. W jednej chwili żywioł pochłonął cały dorobek życia.

- Mimo potężnych szkód zamierzamy odbudować nasze gospodarstwo i nadal zajmować się rolnictwem, jest to nasze jedyne źródło utrzymania, dlatego zwracamy się do Was z prośbą o pomoc finansową, ponieważ każda złotówka się liczy – mówi członek poszkodowanej rodziny.

Nasi Czytelnicy już wiele razy pokazali, że w takiej sytuacji jak ta, można na nich liczyć. Wierzymy głęboko, że teraz będzie podobnie. Jeśli chcesz pomóc poszkodowanej rodzinie, możesz wpłacić dowolną sumę pieniędzy na specjalnie założone na tę okazję konto na zrzutce. Liczy się każdy grosz. Dziękujemy za wszelką pomoc.

RG r.gajewskisadeczanin.info, Film i Fot. Rafał Gajewski / OSP Ciężkowice

Wielki pożar na granicy powiatów. Piorun uderzył w budynki gospodarcze
Nad regionem przeszła gwałtowna burza. W Falkowej piorun uderzył w budynki gospodarcze, które stanęły w ogniu. Trwa akcja gaśnicza. Z pożarem walczy kilkudziesięciu strażaków.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)