Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 5 czerwca. Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera
31/03/2020 - 09:00

Piwniczna-Zdrój: burzliwa sesja na żywo. Zobacz ilu z tych radnych się stawiło

Dziś, mimo epidemii koronawoirusa, w Piwnicznej-Zdroju ma odbyć się kolejna sesja. I już czytając nagłówki poszczególnych projektów uchwał można przewidzieć, że atmosfera będzie gorąca.

W Rytrze na sesji zwołanej już po wprowadzeniu epidemii stawili się jedynie radni z zaplecza wójta Jana Kotarby, w Podegrodziu w obradach wziął udział komplet rajców. Jak to będzie w Piwnicznej-Zdroju? To pierwsza wielka niewiadoma. Kolejny „gorący” punkt sesji, to projekt uchwały w sprawie drastycznego obniżenia pensji burmistrza Dariusza Chorużyka. Powód? Burmistrz odstąpił od budowy przedszkola na terenie OW Czercz, gmina straciła 10 mln zł i przepadło 200 tysięcy zł, które samorząd wyłożył na projekt inwestycji. O szczegółach i autorach projektu pisaliśmy w publikacji Ostro zetną pensję burmistrzowi, bo nie wybudował przedszkola na Czerczu

Wraca też temat likwidacji Przedszkola nr 1, które dziś mieści się przy ul. Źródlanej O tym też już donosiliśmy w artykule Piwniczna-Zdrój: kurator oświaty zgodził się na likwidację Przedszkola nr 1

Radni będą też dyskutować o przekazaniu 100 tysięcy złotych na budowę chodnika wzdłuż drogi powiatowej w Piwnicznej-Zdroju a dokładnie wzdłuż ulicy Szczawnickiej. To pokłosie porozumienia zawartego między samorządami a starostwem w sprawie współpartcypowania w kosztach budowy chodników przy drogach administrowanych przez Powiatowy Zarząd Dróg.

Ale na tym nie koniec, bo mowa będzie jeszcze o zmianie w budżecie na 2020 rok i sprzedaży kolejnej gminnej działki. O szczegółach poinformujemy w osobnych materiałach.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu