Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
28/11/2019 - 17:30

Piwniczna-Zdrój: inwestują tu aż 10 milionów! Widać efekty? [ZDJĘCIA/WIDEO]

Budowa centrum rekreacyjno wypoczynkowo rowerowego na Nakle to sztandarowa inwestycja w gminie Piwniczna-Zdrój. Czy rzeczywiście dzięki 10 milionom uda się to miejsce zmienić w turystyczne serce gminy? Takie, jakim było przed wojną?

O inwestycji pisaliśmy już m.in. w publikacji Piwniczna-Zdrój: to ściernisko już niedługo stanie się Eldorado uzdrowiska

Dziś byliśmy na miejscu z kamerą. Przedsięwzięcie realizowane jest w systemie zaprojektuj i wybuduj i to właśnie załatwienie wszystkich formalności trwało tu najdłużej. Wykonawcy nie ukrywają też, że bardzo dużo wysiłku kosztowała ich też likwidacja dzikiego wysypiska odpadów, które okoliczni zwozili tu latami.

Zobacz też: Wahadło w Barcicach przy DK-87. Drogowcy wymieniają chodnik

Dopiero po oczyszczeniu terenu można było przystąpić do właściwych prac. Te ruszyły z kopyta. Są już gotowe dwa pumptracki – dla amatorów i tych już zaprawionych w akrobacjach, są zainstalowane urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Jest już wykonana asfaltowa ścieżka, który połączy nową kładkę pieszo-rowerową z resztą kompleksu a dalej z miastem. Budowlańcy uporali się już też z rozprowadzeniem instalacji oświetleniowej na niemal całym terenie, przebudową kanalizacji itp.

Jest już sprowadzona palownica i już jutro rozpocznie się wbijanie pali pod budowę wspomnianej kładki. Gotowy jest też budynek, w którym będzie serwis rowerowy i pełny węzeł sanitarny z prysznicami. Kompleks na Nakle docelowo ma być wpięty w międzynarodową sieć tras EuroVelo i wyposażony również w elementy małej architektury: ławki, wiaty itp. Więcej w materiale filmowym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura Fot.: ES

Piwniczna-Zdrój: inwestują tu aż 10 milionów! Widać efekty?
Budowa centrum rekreacyjno wypoczynkowo rowerowego na Nakle to sztandarowa inwestycja w gminie Piwniczna-Zdrój. Czy rzeczywiście dzięki 10 milionom uda się to miejsce zmienić w turystyczne serce gminy? Takie, jakim było przed wojną? Fot.: ES


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)