Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
07/05/2024 - 11:05

Piwniczna-Zdrój: pierwszą sesję prowadzi były burmistrz. Czy to on zostanie przewodniczącym rady? LIVE

Dzisiejsza, pierwsza w tej kadencji sesja w Piwnicznej-Zdroju została zwołana – zgodnie z przepisami – przez komisarza wyborczego, ale poprowadzi ją Zbigniew Janeczek teraz radny a wcześniej burmistrz Piwnicznej-Zdroju. Czy to sygnał, że to właśnie on zostanie wybrany na przewodniczącego? A może to jedynie zbieg okoliczności, bo Janeczek jest w końcu radnym seniorem, czyli najstarszym spośród wszystkich wybranych w tej kadencji i prowadzenie pierwszej sesji to jego prawny przywilej. Zobaczcie sami.

Zbigniew Janeczek sprawował funkcję burmistrza do 2018 roku, ale musiał ustąpić pola Dariuszowi Chorużykowi, który teraz z kolei przegrał, niespełna 30 głosami, z Tomaszem Michałowskim

To bardzo ciekawa sytuacja, która sprowokowała wiele dyskusji co do kolejnego składu prezydium rady. Kto będzie nią przewodził? Mariusz Lis startował na burmistrza a Janeczek na radnego z jego komitetu. Nieoficjalnie z kolei mówi się, że Lis może z czasem objąć funkcję zastępcy Michałowskiego a z kolei do piastowania funkcji sekretarza gminy ma zostać zaproszona Edyta Brongiel, która wcześniej już pracowała na tym stanowisku na początku zeszłej kadencji, by z czasem przenieść się do Gródka nad Dunajcem i zostać zastępcą tutejszego wójta. 

Piwniczna-Zdrój: Koliba zniknęła z krajobrazu. Co tym razem zrobią radni?

Kombinacji, tych oczywiście nieoficjalnych – jest wiele. Na razie szefem rady może zostać Janeczek. Wszystko się dziś rozstrzygnie, bo rada musi dziś wybrać swojego szefa, bo to on ma umocowania prawne do zwoływania kolejnych sesji.

Przypomnijmy, że w radzie zabrakło równocześnie miejsca dla Piotra Ściegiennego, Piotra Barana i Sławomira Wójtowicza i Mariusza Lisa, ale za to cała ta czwórka w dogrywce w wyborach na burmistrza między Dariuszem Chorużykiem a Tomaszem Michałowskim scedowała swoje poparcie na tego drugiego. Zatem sytuacja w zakresie współpracy radnych z ich komitetów z nowym burmistrzem wydaje się klarowna. Dzisiejszy wybór szefa rady będzie tego sprawdzianem.

By obejrzeć transmisję z sesji wystarczy kliknąć zdjęcie powyżej. ([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu