Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
18/02/2022 - 14:45

Pogrzeb śp. Tadeusza Skowrona. Wielu pożegnało ojca wójta Korzennej [ZDJĘCIA]

Rodzina, bliscy i przyjaciele pożegnali Tadeusza Skowrona. Ojciec wójta gminy Korzenna zmarł w środę. Był człowiekiem niezwykle zasłużonym dla lokalnej społeczności. Pogrzeb odbywał się w kościele parafialnym w Mogilnie.

To była bardzo smutna informacja dla całej społeczności gminy Korzenna. W środę, w wieku 93 lat odszedł Tadeusz Skowron. Człowiek, którego w lokalnym środowisku znali niemal wszyscy. Był niezwykle zasłużony na różnych polach swojej działalności.

- Dzisiaj rano, w wieku 93 lat zmarł mój Tato Tadeusz Skowron, z którego zawsze chciałem brać przykład. Przez życie szedł z uśmiechem na twarzy, chociaż czasem było ciężko. I taki, uśmiechnięty, w pamięci zostanie mi na zawsze – napisał na Facebooku syn zmarłego - Leszek Skowron, wójt Korzennej.

Społecznika ze smutkiem żegnali również druhowie z OSP Mogilno. Tadeusz Skowron był z jednostką bardzo mocno związany. Przez wiele lat aktywnie angażował się w jej działalność. - Był bliskim członkiem rodziny naszych druhów, tatą Leszka Skowrona oraz dziadkiem naszego prezesa, Dawida Ogorzałka – poinformowali druhowie na Facebooku.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się o godzinie 14 w kościele parafialnym w Mogilnie (poprzedził je różaniec). Zgromadziły prawdziwe tłumy osób chcące towarzyszyć zmarłemu w jego ostatniej drodze. Obecnych było wiele jednostek OSP z całej okolicy. Oczywiście nie zabrakło samorządowców i radnych z Korzennej oraz okolicznych gmin.  

- Ciężko jest wspominać zmarłego tatę. Na początku, gdy dowiedziałem się o jego śmierci pojawiło się  niedowierzanie, potem strach, rozpacz, ale też pamięć, która pozwala go z nami zatrzymać – mówił wójt Leszek Skowron.

- Tata na utrzymanie rodziny zarabiał własnymi rękami w czasach, gdy wymagało to szczególnego wysiłku. Charakterystyczny uśmiech na jego twarzy, to drugi obraz jaki mam przed oczami, trzecim są jego liczne talenty.

Pomagał przy budowie domów wszystkim swoim dzieciom, angażował się w działalność OSP Mogilno, był współtwórcą budowy nowej remizy. Najważniejsza była dla niego gotowość do niesienia ludziom pomocy. Był kimś, kogo warto było naśladować. Własnym przykładem pokazywał, że warto krok po kroku dążyć do celu, dawać innym coś z siebie i kierować się uczciwością. Wspierała go nasza mama. Bardzo za to dziękuję. Spoczywaj w pokoju – zakończył wójt.

([email protected], zdjęcia: Mateusz Pogwizd, wideo: Mateusz Pogwizd)

Pogrzeb śp. Tadeusza Skowrona
Tłumy żegnały ojca wójta Korzennej, który zmarł w środę. Pogrzeb odbywał się w kościele parafialnym w Mogilnie.


Dziękujemy za przesłanie błędu