Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
01/09/2017 - 11:10

Portfele uratowane! Darmowe podręczniki trafiły do szkół! Kto skorzysta?

Choć jeszcze wczoraj, czyli 31 sierpnia samorządowcy z PO alarmowali, że książki jeszcze nie trafiły do szkół, to 4 września wszyscy uczniowie szkół podstawowych w Nowym Sączu i uczniowie wygaszanych właśnie gimnazjów dostaną darmowe podręczniki. A co z nauczycielskimi etatami? Poseł Andrzej Czerwiński przytacza liczby.

Wątpliwości w sprawie książek przedstawione przez polityków PO skonfrontowaliśmy z dyrektorem Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Nowym Sączu Józefem Klimkiem. Co usłyszeliśmy w odpowiedzi?

Zobacz też: Sądeccy policjanci zadbają o bezpieczeństwo dzieci. Rusza akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

- Od tego roku szkolnego dotacją podręcznikową objęci są wszyscy uczniowie szkoły podstawowej oraz klas wygaszanych gimnazjów. W mieście Nowym Sączu 5522 uczniów szkół podstawowych i 1332 uczniów wygaszanych gimnazjów. Podczas narady z dyrektorami w dniu 30 sierpnia poruszyłem tę kwestię. Żaden z dyrektorów nie wskazał na trudności w zaopatrzeniu uczniów w szkolne podręczniki. Podręczniki są w szkołach, są ewidencjonowane do szkolnych bibliotek i zostaną terminowo przekazane uczniom.

Przy okazji posłuchajcie, do jakich danych na temat zwolnień nauczycieli w związku z wdrażaną właśnie reformą oświaty dotarł poseł PO Andrzej Czerwiński.

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Krzysztof Stachura Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu