Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
31/12/2020 - 08:45

Prezydent Nowego Sącza podsumowuje 2020 rok, snuje plany na kolejny

2020 rok był drugim rokiem kierowania miastem Nowy Sącz przez prezydenta Ludomira Handzla. W tym roku pandemicznym roku, spowodowanym przez koronawirus w pejzaż miasta wpisał się między innymi przygnębiający widok pustych ulic i niespotykanej ciszy, podczas pierwszego, kwietniowego lockdownu, a kilka miesięcy później boomu inwestycyjnego w różnych częściach miasta. Wielu sądeczan, widząc to, przecierało oczy ze zdumienia.

Jaki był 2020 rok dla miasta i prezydenta Ludomira Handzla?

Rok 2020 był bardzo trudny, bo mierzyliśmy się i nadal mierzymy z pandemią koronawirusa. Wszyscy przeżywaliśmy trudne chwile, czasem zdrowotne, czasem finansowe. Doskonale wiem, co się dzieje, szczególnie wśród małych przedsiębiorców, którzy ledwo funkcjonują. To są naprawdę trudne sytuacje. Mimo to, był to rok bardzo pracowity.

Przypomnę, że w Nowym Sączu udało się nareszcie wybudować basen otwarty nad Łubinką. Udało się w mieście wyremontować szereg ulic, jak ulicę: Broniewskiego, Klasztorną, Żółkiewskiego, al. Piłsudskiego (jedną nitkę wylotową z Nowego Sącza). Tematów, które w tym roku udało się zrealizować, było bardzo dużo. Myślę, że mieszkańcy Nowego Sącza dostrzegają już zakończone inwestycje, zwłaszcza w infrastrukturze.

Przed nami kolejne plany. Wiosną przyszłego roku będziemy otwierać Park Strzelecki, mam nadzieję, że wybudujemy kryte lodowisko, którego w Nowym Sączu nie było.

Cieszę się, że sądeczanie zdali trudny egzamin z budowania wspólnoty, z budowania wzajemnych relacji. W tych trudnych chwilach było bardzo dużo wsparcia. Sądeczanie opiekowali się osobami starszymi, osobami, które wymagały pomocy. Mam tu na myśli m.in. chociażby wspólne akcje z sądeckimi taksówkarzami, nastawionymi na wspieranie seniorów. Było dużo odruchów solidarnościowych.

Za to wszystko dziękuję.

Saldo tego roku, mimo wszystko jest pozytywne, bo pokazaliśmy właśnie, że jesteśmy razem, że jesteśmy zwarci i solidaryzujemy się.

Dla mnie osobiście 2020 rok był bardzo pracowity, ale zawsze podkreślałem i podkreślam, że przyszedłem do ratusza, aby ciężko pracować dla mieszkańców Nowego Sącza. Mam nadzieję, że ich opinia będzie pozytywna. Wiele rzeczy udało się w tym roku zrobić.

Mam też nadzieję, że nadchodzący 2021 rok będzie kontynuacją naszej pracy, że będzie można pochwalić się następnymi tematami, które sądeczanie oceniają pozytywnie. Czasem są to rzeczy duże, jak na przykład remont al. Piłsudskiego, które są widoczne, a czasem są to dla nas – mieszkańców Nowego Sącza, osób, które tutaj się urodziły, rzeczy znamienne, ważne.

W przyszłym roku planujemy remont tzw. „Kocich Plant”. Będę szczęśliwy, jeśli uda się zrewitalizować to miejsce. Przed nami w 2021 roku kolejne zadania i dużo pracy.

Prezydent Nowego Sącza Ludomir HandzelDziękujemy za przesłanie błędu