Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
12/12/2018 - 14:00

Protest w sądeckim sądzie. Pracownicy żądają podwyżki [WIDEO,ZDJĘCIA]

Pracownicy sądeckiego sądu rozpoczęli protest. W samo południe opuścili miejsca swojej pracy i wyszli z flagami i transparentami przed budynek. Domagają się podwyżki.

Pracownicy sądeckiego sądu rozpoczęli protest. Punktualnie o godzinie 12 wszyscy opuścili budynek i wyszli na zewnątrz trzymając w ręku biało-czerwone flagi oraz kartki z napisami „żądamy godnego wynagrodzenia”, „odpowiedzialna praca = godna płaca”, „bez nas sądy nie istnieją”.

Pracownicy sądu niewykluczaną zaostrzenia protestu. Zapowiadają, że do 21 grudnia codziennie o godzinie 12 będą opuszczać budynek sądu i przez 15 minut protestować. Nie wiadomo jak długo potrwa protest. Wszystko jest uzależnione od decyzji rządu. Jak na razie wszyscy chodzą do pracy. Niewykluczone, że wkrótce mogą zacząć się masowe przejścia na urlopy zdrowotne.

- Mamy nadzieję, że ktoś w końcu nas zauważy i doceni naszą ciężką pracę i zaangażowanie. Sądy bez protokolantów i innych pracowników nie istnieją – mówiła jedna z uczestniczek protestu.

- Popieramy ogólnopolski protest pracowników sądów. Ja pracuję już 40 lat. Ostatnią podwyżkę pensji otrzymaliśmy osiem lat temu. Nasza praca jest niedoceniana. Sędziowie bez naszej pomocy nie poradziliby sobie z wszystkimi obowiązkami, dlatego oni integrują się z nami i utożsamiają. Chodzi nam o to żeby nas w końcu ktoś zauważył, bo do tej pory cały czas milczeliśmy.

Spełnienia jakich postulatów domagają się protestujący pracownicy sądów? Chcą podwyżki w wysokości 1000 zł na rękę, bo według nich aktualnie zarabiają bardzo mało.

- Chcemy godnie zarabiać. Mamy takie same żołądki jak minister. Prosimy o wsparcie - wyjaśniają.

Protest pracowników sądu popierają również sędziowie. Kilku z nich wyszło dzisiaj o 12 razem z protestującymi przed budynek sądu.

- Uważamy, że pracownicy zarabiają zbyt mało i ich postulaty są jak najbardziej konieczne i uzasadnione – tłumaczy Grzegorz Król, sędzia z wydziału karnego.  

RG [email protected] Film KS, Fot. RG

Protest w sądeckim sądzie. Pracownicy chcą podwyżki
Pracownicy sądeckiego sądu rozpoczęli dzisiaj protest. W samo południe opuścili miejsca swojej pracy i wyszli z flagami i transparentami przed budynek. Domagają się podwyżki.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe