Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
08/08/2019 - 12:00

Przejście wstydu w Nowym Sączu. Nic dodać, nic ująć [FILM, ZDJĘCIA]

Codziennie sądeczanie korzystają z przejścia skracającego drogę z ulicy Matejki na ul. Bulwar Narwiku w Nowym Sączu. Należałoby je nazwać przejściem Wstydu. Dlaczego?

Za cały komentarz powinny wystarczyć nasze zdjęcia.

To przejście znajduje się nie gdzieś na obrzeżach miasta, w mało uczęszczanym miejscu, ale w ścisłym centrum miasta, nieopodal I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza i plant miejskich.

Z pewnością było ono kiedyś remontowane. Na pewno naprawiane były schody, kostką brukową zostało wyłożone do niego dojście. Jednak, czas zrobił swoje.

Specjalna masa, jaką kiedyś wyłożono schody „łuszczy” się niemiłosiernie, barierki zaczyna powoli zżerać rdza, a w jakim stanie jest kostka brukowa – szkoda po prostu komentować.

Nie lepiej wygląda znajdujące się tam zejście – zjazd wykonane dla osób niepełnosprawnych. Płyty chodnikowe, który jest ono wyłożone w wielu miejscach zapadają się, a w niektórych są w nich dziury. Raczej odradzamy, by korzystać z tego zjazdu.

Sądeczanie chętnie wybierają to przejścia, bo skracają sobie drogę z ul. Bulwar Narwiku do centrum miasta i odwrotnie. Teraz, kiedy niedawno został uruchomiony kolejny w mieście hipermarket przy ul. Bulwar Narwiku, to ruch pieszych będzie jeszcze większy.

Niestety, o wypadek tam nietrudno. Wystarczy się potknąć na podziurawionym jak ser szwajcarski chodniku i nieszczęście gotowe.

Uwadze władz miasta polecamy to „zapomniane” przejście.

[email protected], fot. IM.

Zobacz przejście WSTYDU!
Codziennie sądeczanie korzystają z przejścia skracającego drogę z ulicy Matejki na ul. Bulwar Narwiku w Nowym Sączu. Należałoby je nazwać przejściem Wstydu. Dlaczego?


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe