Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
01/04/2020 - 15:20

Przepracowani, zmęczeni i po ludzku zaczyna im brakować sił

To oni są na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Lekarze, pielęgniarki i cały personel medyczny są przepracowani, zmęczeni i po ludzku zaczyna brakować im sił. Do tego dochodzi ogromny stres. Z pomocą przychodzą im małopolskie instytucje, które oferują bezpłatne, całodobowe wsparcie psychologiczne dla wszystkich pracowników, zatrudnionych w placówkach służby zdrowia.

Maraton, którym podążają lekarze, pielęgniarki i cały personel medyczny wydaje się niezwykle trudny do pokonania. Czy widzą już metę? Niestety, wciąż nie. Pierwsza linia frontu walki z koronawirusem wiąże się nie tylko z fizycznym zmęczeniem, ale też  ogromnym stresem.

To dlatego wojewódzki samorząd zainicjował akcję budowania dla nich oferty wsparcia psychologicznego.

Małopolscy psycholodzy będą udzielać bezpłatnych porad telefonicznych czy mailowych o każdej porze dnia i nocy. – informuje urząd marszałkowski. Wystarczy połączyć się z dowolnym ośrodkiem realizującym tego typu wsparcie.  Pod telefonami przez całą dobę będą dyżurować specjaliści, którzy pomogą przejść przez ten trudny czas personelowi medycznemu z Małopolski.

Kliknij i zobacz listę placówek

Akcję koordynuje Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. Zainteresowani włączeniem się w inicjatywę i pomoc mogą się zgłaszać na adres e-mail: [email protected] Informacje dotyczące akcji można uzyskać pod numerem telefonu 698 672 624.

Przypomnijmy,  że także Sądeczanin” pomaga ratownikom medycznym, Postanowiliśmy temu zaradzić i ogłosiliśmy akcję „Ufunduj posiłek dla personelu medycznego w Nowym Sączu".  

Zobacz też #pomagajzsądeczaninem Ufunduj posiłek dla personelu medycznego w Nowym Sączu

Do tej pory udało nam się uzbierać na zrzutce ponad 8 tys.  złotych. Z tych  pieniędzy od ponad dwóch tygodni  kupujemy obiady pielęgniarkom, ratownikom medycznym, lekarzom i salowym z sądeckiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i oddziału zakaźnego.  

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)