Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
14/09/2022 - 09:05

Radni zamieszają w budżecie na drogi. Sesja LIVE w Rytrze

Dzisiejsza sesja w Rytrze jest bardzo istotna z punktu widzenia tych mieszkańców, którzy czekają przede wszystkim na remont kolejnych dróg. Radni wprowadzą do budżetu na 2022 pieniądze z drugiej puli środków z Polskiego Ładu na drogi właśnie.

By zobaczyć transmisję sesji on-line wystarczy kliknąć zdjęcie powyżej.

- Zaplanowane na dzisiaj zmiany w budżecie dotyczą drugiej puli środków, jakie nasza gmina otrzymała z Polskiego Ładu na remonty dróg. Chodzi o kwotę 1 500 000 złotych, która z naszym wkładem da w sumie 1 600 000 złotych. Musimy te środki wprowadzić do naszego budżetu, by móc już ogłosić przetarg na roboty. Zrobimy to jeszcze w tym tygodniu, najpóźniej na początku przyszłego, ale wykonanie robót będzie jeszcze w tym roku – wyjaśnia wójt Jan Kotarba.

Zobacz też: Nie jedzcie paszkwili! KGW Rytrzanki wiedzą, co mówią i to z poziomu ministerstwa!

O jakie drogi chodzi? Remontu doczekają się najbardziej zniszczone odcinki w każdym sołectwie. – W pierwszym przetargu wypadły nam Limasy, bo ceny były naprawdę wysokie i tak musieliśmy dołożyć dodatkowe 22 tysiące. Nie było jednak sensu ogłaszać kolejnego przetargu i odwlekać realizacji prac w czasie, bo i tak byśmy nie uzyskali niższej ceny. Teraz Limasy, w tym drugim przetargu, będą na pierwszym miejscu. Do tego dochodzi Podmakowica, Obłazy i Rypaki – podkreśla wójt. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu