Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
24/09/2021 - 09:20

Radni zrobią porządek z drogami i ocenią wójta. Sesja LIVE w Rytrze

Dzisiejsza sesja w Rytrze jest szczególnie ważna w kontekście rozwoju infrastruktury drogowej na terenie samorządu. Radni już po raz kolejny będą podejmować decyzje o przejęciu i wymianie części gruntów tak, by gmina mogła w przyszłości skutecznie aplikować o środki zewnętrze na modernizację i budowę swoich traktów.

– Chodzi tu o cztery działki. Część działek prywatnych jest pod drogą gminną, część naszych terenów jest poza drogą. Musimy zrobić z tym porządek żeby móc skutecznie aplikować po środki na remont drogi, ale do tego potrzebna jest zgoda rady – informował jeszcze przed sesją wójt Jan Kotarba.

Rola radnych polega na formalnym ustaleniu zasad, na jakich samorząd odda lub przejmie grunty.

Zobacz też: Zamknęli całkowicie część drogi Rytrze. Osuwisko groźniejsze niż myśleli

Ale na tym nie koniec obrad. Radni ocenią dziś pracę samego szefa samorządu. I podejmą, albo i nie, uchwały w sprawie wydania opinii o wywiązywaniu się z obowiązków służbowych Jana Kotarby w latach 2018, 2019 i 2020 rok. To może być bardzo ciekawy punkt sesji, bo w czerwcu wotum zaufania za 2020 Kotarba nie otrzymał, ale za to absolutorium radni przyznali mu niemal jednogłośnie. Kwitując obrazowo słowami klasyka: radni byli za a nawet przeciw. To precedens w historii Rytra.

Kolejny punkt sesji można włożyć do kategorii: turystyka. Trwają bowiem uzgodnienia na temat prac polegających na odsłonięciu skał piaskowcowych, objętych jako użytek ekologiczny „Stary Kamieniołom”. Decyzje w tej sprawie podjęło już starostwo, teraz kolej na Rytro. By obejrzeć transmisję z sesji kliknij w zdjęcie powyżej. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu